Bitcoin v Dánsku bez daně

V Dánsku osvobodili bitcoiny od daní! A co další vlády?

Bitcoin a daně. Malý stát – velké rozhodnutí

Začíná se potvrzovat, že rok 2014 bude rozhodujícím obdobím plným důležitých regulačních, licenčních a daňových opatření pro virtuální měny. Zatímco ve Spojených státech vyvolává diskusi aktuální oznámení daňového úřadu IRS, že bitcoiny nepovažuje za měnu, ale spíše za „majetek“, který bude podléhat stejnému daňovému režimu, jako např. nemovitosti, v Evropě se objevuje trochu jiný přístup.

Dánský zpravodajský server Politiken včera informoval o průlomovém rozhodnutí dánských daňových úřadů. V tomto týdnu se sešli nejvyšší představitelé vlády a daňové správy, aby diskutovali o přístupu k virtuálním měnám. Závěr těchto jednání je, že budou veškeré zisky z obchodování s bitcoiny (a dalšími digitálními měnami) osvobozeny od daně z příjmu.

Podle jednoho z členů dánské bitcoinové komunity, Poppa Madsena, byla dánská vláda několik měsíců pod tlakem, aby rozhodla o tom, jak má přistupovat ke zdanění virtuální měny.

„Vláda toto rozhodnutí odkládala od loňského prosince a původně měla dospět k závěru už v lednu 2014. Dnes je to poprvé, co rozhodli a myslím, že je vidět, že daňový úřad si se svým přístupem k bitcoinu dlouho nebyl jistý…“

Transakce s bitcoiny jsou tak nyní považovány za soukromé a nezdanitelné. Týká se to běžného nákupu a prodeje bitcoinu, včetně měnových spekulací. Výjimkou jsou firmy, které mají obchod s virtuální měnou jako svoji hlavní činnost (směnárny, investiční fondy apod.).

Hanne Søgaard Hansen, předseda rady státní daňové správy vysvětlil rozhodnutí organizace takto:

„Díváme se na výsledek transakcí s virtuálními měnami jako na něco čistě soukromého. Proto jsou veškeré zisky z obchodu s bitcoiny osvobozeny od daně, stejně tak ztráty nejsou daňově odpočitatelné.“

Bitcoinová komunita o tomto rozhodnutí dnes čile celý den diskutovala – především na síti Reddit, hlavním tématem byl rozdílný přístup mezi rozhodnutími o daňových otázkách v USA, Japonsku, Velké Británii a Dánsku.

Uvidíme, jak tento dánský přístup k regulaci a daňovým otázkám ovlivní rozhodnutí jiných evropských, nebo jiných vlád. Pokud by se stal inspirací i pro další nejvyšší státní úřady, dočkáme se brzy velkých věcí…

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Zdroj: Politiken, CoinDesk

 burza binance
5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..