potfolio top 100 altcoinů

Uspěje investiční portfolio z TOP 100 kryptoměn? – 3.část

.

Jak jsem minulý měsíc otevíral přehled mého portfolia s obavami, tak tento měsíc jsem již obavy neměl. Věděl jsem, že to nebude v zelených číslech:) Samotný Bitcoin se začal velmi slušně zhodnocovat a altcoiny šly většinou opačným směrem. Jak tedy vypadá mé portfolio po dalším měsíci a celkově po 2 měsících své existence?

Jak vypadá TOP 100 portfolio po 2 měsících

Velkou radost mi dělá Verge, zhodnocení o více jak 200%. Aniž bych tušil, že toto bude zatím nejvýnosnější coin, začal jsem průběžně nakupovat i mimo tento experiment. Velkou zásluhu na tom má, jak jinak, Karel. Nakoupil jsem všechny coiny z fanouškovské stránky www.karelvamtorikal.cz. Karel má teď taky řadu nových videí o kryptoměnách, tenhle projekt se mi líbí.

jak si vede portfolio top 100

Nejvíce ztrátovými coiny jsou RoundCoin, Bytum a (světe div se) Storj. A to jsem mu i mimo toto portfolio tolik věřil. Tento coin je taky uveden na fanouškovské stránce. Ale věřím, že jeho čas ještě přijde. Dá se to také brát i jako vhodná doba na nákup, sleva 75% 🙂

nejhoší z top 100 portfolia

Celkové “zhodnocení” porfolia je -8,43%. Neberu to jako katastrofu, ale jako normální průběh. O kryptoměnách se bavím s mnoha lidmi ve svém okolí a je celkem běžné, že když nakoupí, cena spadne o 10% a další měsíc jsou celkově +30%. Takže nic neobvyklého a nepanikařím. Vlastně nebudu panikařit i když portfolio klesne o 50%. Beru to jako experiment. Nejsou to mé jediné investice v kryptoměnách a rozhodně ne peníze, na kterých jsem existenciálně závislý.

celkové zhodnocení portfolia top 100

S kryptoměnami jsem začal na jaře 2016 díky Karlovi. První nákup BTC byl okolo 500 USD. Jsem investor, který nakupuje a drží. Někomu se tento přístup může zdát nudný, ale moje hlavní podnikání leží jinde a většinu své pracovní energie věnuji tam.

Část svého portfolia mám stále v BTC a jsem spokojen s jeho růstem. Jen zatím nejsem úplně spokojen s celkovým vývojem. Ale připomínám zde můj cíl a tím je mít toto portfolio více zhodnoceno jak v USD, tak v BTC. Ani jedno se zatím nedaří:) Každopádně jsou to dva měsíce, kdy jsem měny nakoupil. Mám před sebou 10 měsíců a vše může být úplně jinak. Jak si myslíte, že to dopadne?

 Simplecoin směnárna

Shadow Rock

Cestovatel, investor, občasný blogger a stálý fanoušek kryptoměn a masternodů, kterým se věnuji na webu coinfather.cz. O zkušenosti se rád podělím, vážím si přitom svého soukromí.
Shadow Rock

Podobné články

9 comments

 1. arote

  malý úryvek ze světa zpráv

  …Kdo by si snad myslel, že něco podobného jako podvod na věřiteli je nadsázka, pak takto například fungují některé altcoiny pro financování startup(ů). Virtuální měna směněna za fiat měnu za iluze bez jakýchkoliv závazků – dotační charita, homelesscoin, vaguscoin, neziskovky, unicef. …Byla-li by na živu, já železná baby se těchto somráků ptám: „Kde jsou moje peníze?!…

  Naprostá většina altcoinů nejsou nic jiného, než vůči BTC devalvační kryptoparaziti, kteří nic nového nepřináší. Podle mého názoru to také většina investorů již pochopila, neinvestuje do nich a pokud je vlastnila, tak se jich zbavila jako vysoce rizikových (naštěstí jsem se toho i já rychle a s minimální ztrátou zbavil). Ostatně čím dříve to zdechne na úbytě, tím lépe pro BTC.

 2. mendrit

  Tak tam hlavně ještě chybí porovnání zisků/ztrát ne v dolarech, ale v BTC.
  15.8. BTC byl v rozmezí 3000-3800USD a dnes je 5800-6000USD. Tedy +152 až +200%.
  Takže jestli jsi celkově -8% v USD, tak zároveň to je -47% v BTC pokud budu brát střední hodnoty z výše uvedeného. Jinak v nejlepším případě -40% a nejhorším -54%.
  Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..