Jak se v USA těží, když cena energií raketově roste a cena krypta klesá?

Domácí a amatérští těžaři po celém světě hledají kreativní způsoby, jak snížit své účty za energii. Není divu, těžaři se dostali do patové situace, kdy ceny energií rostou každým dnem a cena kryptoměn zásadně poklesla.

Malí těžaři nebyli příliš šetřeni. Situace na trhu je velmi skeptická a to zejména pro těžaře. Řada z nich hledá kreativní způsoby, jak se s nastálou situací poprat.

Zatímco společnosti jako Bitfarms a Core Scientific musely prodávat vyprodukované bitcoiny, aby posílily likviditu na trzích, kde jsou ziskové marže stále těsnější, nezávislí těžaři si mohou sbalit své vybavení a relativně bezbolestně se přestěhovat, aby ochránili svůj příjem.

Pro větší těžaře představuje přemístění logistické a finanční problémy. Obvykle jsou také vázáni dlouhodobými smlouvami s poskytovateli elektřiny, kteří mohou náklady na elektřinu v rozumné míře fixovat. Oproti tomu menší operátoři mají výhodu čerpání rezidenčních tarifů.

Dva hobby těžaři, kteří vydělávají pár stovek dolarů měsíčně těžbou pomocí grafických karet, nabízejí pohled na to, jak lze domácí těžbu uskutečnit i za těchto nepříznivých podmínek.

Jak těžit během boomu cen elektřiny?

Michael Carter ze St. Louis ve státě Missouri a Chris Vega z Floridy mají přes 10 let zkušeností s těžbou kryptoměn v domácích podmínkách. Carter, který ze svého domova na Středozápadě provozuje poměrně velký těžařský rig věří, že menší těžaři mají větší možnosti, díky flexibilitě.

Oba zmínění těžaři poukazují na tento fakt poukazují díky již nastávajícím změnám. Americká vláda uvedla předpověď, že ceny elektřiny se v létě zvýší o dalších 5%. Avšak toto navýšení nebude probíhat mezi jednotlivými státy rovnoměrně.

Na Jihozápadě USA se zvýší cena elektřiny pravděpodobně pouze o 2,4%. Na severovýchodě však lze očekávat růst cen až o 16,4%.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Řada těžařů tedy na tento trend reaguje a snaží se co nejvíce snížit náklady na elektřinu. Těžaři se ve velkém stěhují do států Illinois a Missouri, kde je velké množství větrných elektráren. Jižani z Floridy a Texasu obrací svou pozornost k solární energii.

Ti, kteří si nemohou dovolit přestěhování, nebo těží opravdu v malém nyní vyšli tou méně oblíbenou cestou. Prodávají své vybavení, často za směšné ceny oproti cenám z loňského býčího trhu. Na eBay lze najít soupravy i za pouhých 300 dolarů, přestože v loňském roce byly ceny těchto sestav násobně vyšší. Ceny vybavení však mohou i nadále klesat.

Šéf FTX Sam Bankman-Fried vyjádřil obavy, že těžařské společnosti nebudou chopné splácet dluhy. To by mohlo vést k dalším nepříjemným důsledkům v kryptosvětě.

.

 burza binance
Rate this post
Anon
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..