Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong věří, že by mohl bitcoin do roku 2030 nahradit americké dolary v jejich roli globální rezervní měny.
Coinbase chce bitcoin na místě dolaru a má „hrubý plán“
Coinbase, kterou Armstrong spoluzakládal, je dnes celosvětově největší poskytovatel online bitcoinových peněženek a platebních služeb, spojených s bitcoiny. Armstron svá prorocká slova zveřejnil 24. července na Twitteru a dodal, že v Coinbase mají „hrubý plán“, jak to dokázat.
Armstrongovo vyjádření přišlo po nedávné zprávě, že největší Francouzská banka BNP Paribas přemýšlí o tom, jak začlenit bitcoin do svých měnových zásob.
Jak řekl IBTimes zdroj přímo z banky, BNP Paribas již s bitcoinem pracuje v režimu beta testování a očekává se, že během několika týdnů přijde s oficiálním oznámením.
Jednou z největších překážek, které bitcoinu brání, aby byl uchovatelem hodnoty, je jeho vysoká volatilita. Armstrong však věří, že se tento problém brzy vyřeší, spolu s tím, jak poroste důvěra veřejnosti a široké přijetí kryptoměn.
„Volatilita je problém, který se dokáže vyřešit sám, v posledních třech letech jsme byli svědky toho, jak meziročně neustále klesá,“ řekl Armstrong již v listopadu 2014. „Předpokládám, že bude tento trend pokračovat i v následujících několika letech.“
reklama:
Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.
Cena bitcoinu v r. 2013 a 2014 divoce kolísala, v r. 2015 už je mnohem stabilnější
Americký dolar tady nebude věčně
Dolar převzal roli globální měnové kotvy po druhé světové válce, kdy nahradil tehdejšího lídra – britskou libru. Využití dolaru jako rezervní měny přitom v posledních letech klesá a jeho dominantní role nemusí trvat věčně.
„Jsme na počátku velkých změn,“ říká bankovní poradce Patrick Barron. „FED dolar masivně nafukuje, redukuje jeho kupní sílu ve vztahu k jiným komoditám, což způsobuje, že mnoho zemí a obchodníků ve vztahu ke svým potřebám využívá jiné měny.“
zdroj: ibtimes.co.uk