důvěryhodní lidé v kryptu

Poznejte lidi z krypto komunity – rozcestník pro nováčky

Důvěryhodné tváře v kryptoměnách – vzniká první velký rozcestník pro nováčky

Před pár dny vznikla první šestice medailonků do youtubového playlistu s názvem Důvěryhodné tváře v kryptoměnách. Tento strukturovaný přehled českých a slovenských tváří krypta je iniciativou projektu Holky v kryptu. 

Veřejný playlist na Youtube má pomoci všem, co do světa kryptoměn naskakují a chtějí si správně vybrat své zdroje informací. Díky krátkým medailonkům si lze jednoduše porovnat, který kryptoměnový odborník mluví vaší řečí a kterého by vás bavilo dále sledovat. Pod samotnými videi jsou pak další odkazy, kde můžete odborníky sledovat nebo si o nich přečíst více.

Nechybí mezi nimi Josef Tětek, Dominik Stroukal, Karel Fillner, Dušan “Dušky” Matuška, Radomír Eliáš ani Jakub Vejmola alias Kicom. 

Ti, co už jsou v tématu zběhlí, se ve videích můžou pobavit při 3. otázce z pěti, kde se Soňa všech ptá na jejich “bitcoinový elevator pitch” aneb jak by cizímu člověku v rychlosti odpověděli na otázku, “co to je bitcoin”. S podivem se v šesti videích ani jedna odpověď neopakuje. 

Zazní názory na to, co by každý, kdo do kryptoměn naskakuje, neměl opomenout. Porovnat můžeme i to, komu sami odborníci věří. A medailonky Soňa zakončuje otázkou, “co bys vzkázal holkám v kryptu”.

Původní myšlenka byla mít na každý medailonek limit 6 minut. To by ale zabilo autenticitu těch, co se představují, a tak délka plave mezi 6 a 14 minutami.

Koukněte sami: 

Důvěryhodné tváře v kryptu: nevěřte nikomu a možná ani sami sobě

Neopomenutelný úvod do celého playlistu, kde Soňa Parke představuje celý koncept a rovnou říká, že playlist se sice jmenuje “důvěryhodné tváře”, to ale ještě neznamená, že máme věřit všem. 

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

 

1: Dominik Stroukal

Dominik Stroukal, autor knih Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti a Dark web: Sex, drogy a bitcoiny hned v úvodu říká, že je ekonom, co má rád divný ekonomický teorie. A na to navazuje tím, že všichni nováčci by si měli hlavně vyrazit na pivo a že jestli bitcoin neuspěje, bude to proto, že se strašně těžko vysvětluje jednou větou.

 

2: Dušan Dušky Matuška

Dušky jako přední slovenský bitcoinový edukátor mluví ve videu nejen o tom, že se bitcoinem živí, ale třeba i o tom, jak ho napoprvé fascinoval tak, že zapomněl i spát. Ve 20 sekundách bitcoin vysvětluje jako bankovku poslanou potrubní poštou a věří, že hodně studovat je pro nováčky to nejlepší, co můžou udělat. 

 

3: Josef Tětek

Pepa hned na úvod popisuje, jak si ho bitcoin přitáhl i jako nástroj, který bere moc z rukou státu, a hned navazuje svým příběhem, jak se dostal až k bitcoinovému maximalismu. Zmiňuje i projekt https://moresats.cz/, na kterém zrovna vyšívá a ještě není otevřený veřejnosti a vysvětluje, jak důležité je podle něj odlišit v bitcoinových informacích signál od šumu. Sám by různým způsobem vysvětlil bitcoin libertariánovi, lidem, co chtějí spořit, a ještě jinak třeba investorovi. 

 

 

4: Karel Fillner

Video, ve kterém se dozvídáme nejen začátky Karla v kryptoměnovém světě, ale i začátky samotného webu Btctip. Ten mimochodem vznikl už v roce 2014 a vděčíme za to volným rukám, které Karel náhle měl, když mu krachlo podnikání. Ve videu se dozvíme i další oblasti, které naplňují Karlův život, a jeho uspořádané rozdělení autorit, které on sám respektuje. 

 

 

5: Radomír Eliáš

Ve videu se dozvíme nejen to, jestli je Radomír zkráceně Radek nebo Radim, ale také třeba to, jak Radomír v kryptu začínal tím, že četl whitepapery. Shoduje se s ostatními v první šestici, že by nováčky poslal na Btctip a ke Kicomovi a na závěr je posílá na Youtube a googlit před tím, než se vůbec začnou ptát. 

 burza binance

 

6: Jakub Vejmola alias Kicom

Kicom na úvod popisuje, jak měl před pár lety pocit, že na české youtubové scéně chybí krypto youtuber, který by fundamentálně shrnul, co to ten bitcoin vlastně je. Nováčkům doporučuje porovnávat informace a zmiňuje i pokulhávající zprávy na běžných serverech, jako jsou Novinky.cz. A na závěr dodává, že pro svůj stream má zálusk i na Alenu Vránovou. 

Pořadí videí nemá co do činění s oblíbeností odborníků, na Youtube to přišlo tak, jak se to postupně natáčelo. 🙂

Pro Btctip napsala Soňa Parke, zakladatelka projektu Holky v kryptu a e-shopu Daruj Bitcoin

.

4/5 - (4 votes)
Soňa Parke

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..