bitcoin hacker

Největší polská bitcoinová směnárna Bitcurex úspěšně odrazila hackerský útok

Hackeři se pokusili ukrást bitcoiny

V pátek 14.3.2014 si hackeři dali za cíl vyzkoušet bezpečnostní opatření největší polské bitcoinové směnárny Bitcurex. Vše začalo poměrně nevinně náhlým odstavením provozu.

Polská burza a hackeři

Majitelé v dopoledních hodinách vypnuli stránky a na Facebooku oznámili probíhající údržbu… Vypadalo to podobně, jako v mnoha případech DDoS útoků, kterých jsme byli svědky v posledních dnech.

Na bitcoinových diskusních fórech se ihned objevila i možná varianta útoku – údajně se někdo pokusil „jako“ vložit do databáze směnárny 100 milionů zlotých a následně za ně vykoupit všechny dostupné bitcoiny. A dlouho nebylo jasné, nakolik byl tento pokus úspěšný.

Již ve večerních hodinách však Bitcurex vydal prohlášení, které by mělo jejich zákazníky uklidnit.

„Úspěšně jsme zablokovali pokus o hackerský útok na Bitcurex a předešli jsme masivní krádeži BTC prostředků našich klientů. Díky automatickým bezpečnostním procesům se útočníkům podařila defraudace velmi malého množství bitcoinů, uložených v operační „hot“ BTC peněžence. Většina finančních prostředků z této peněženky, stejně jako všechny bitcoiny  v off-line úložišti zůstaly nedotčeny.“

V prohlášení se dále píše o postupných údržbových činnostech, které mají vést k obnovení činnosti v celém rozsahu. Stejně tak je zároveň prováděn externí audit všech procesů. Příčina problému a „bezpečnostní díra“ byla včas objevena a odstraněna.

Zdá se, že podobných útoků může v budoucnu přibývat.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Zároveň je také dobře vidět, jakou snahu a bezpečnostní opatření vyvíjejí burzy a směnárny, které se snad poučily  z krachu kdysi největšího MtGox. Většina z nich posiluje důvěru svých zákazníků nejen zvýšením všech technických opatření k předcházení podobných incidentů. Jedním z důležitých kroků jsou právě bezpečnostní a účetní audity, jako byl např. poslední u největší burzy BITSTAMP, o kterém jsem psal v tomto článku.

 burza binance
5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..