česká bitcoinová burza nakamotox

NakamotoX spouští ostrou beta verzi nové burzy

.

NakamotoX jede naostro – už tam obchodujete?

Na podzim loňského roku jste si mohli přečíst článek, že se na trh chystá nová burza pro obchodování kryptoměn, NakamotoX.

Po úspěšné alfa fázi, kdy burza proběhla testy s několika tisíci uživateli, burza ohlásila přechod do ostré beta verze, která již umožňuje obchodování s reálnými prostředky. V rámci alfa verze bylo možné obchodovat s demo účtem, na který uživatelé dostali připsaný virtuální zůstatek, aniž by museli vkládat vlastní prostředky.

V rámci ostré beta verze je tedy již možné obchodovat se skutečnými měnami v několika obchodních párech, zmíněných v další části článku.

Před spuštěním beta verze, vzhledem k tomu, že burza již bude nakládat s reálnými zůstatky jejich uživatelů, prošla platforma důslednými penetračními testy a bezpečnostními audity, aby si tým byl jistý, že platforma nabídne jednu z nejbezpečnějších platforem na trhu.

Úvodním bezpečnostním testem to samozřejmě nekončí a platforma je kontinuálně podrobována testům nezávislých top bezpečnostních poradců.

Bezpečnost burzy je prioritou

Bezpečnost je alfou a omegou, platforma používá DDOS ochranu, 2FA s jednorázovým heslem, geograficky distribuovanou multi-sig cold storage a další bezpečnostní prvky jsou v integrovány v roadmapě. Jedním z prvních bude možnost přihlásit se do platformy pomocí hardwarové peněženky Trezor, která dokáže posloužit také jako hardwarový klíč pro autorizaci do různých typů aplikací, díky Trezor Connect API. V rámci Connect API se také nabízí možnost decentralizovat uživatelské peněženky propojením s Trezorem, nicméně tato možnost bude integrována až v další fázi projektu.

burza nakamotox bezpečnost

Mimo bezpečnost je dalším unikátním prvkem to, jak je koncipováno obchodní rozhraní platformy. Uživatel má možnost si jednoduše naklikat potřebné prvky k obchodování v rámci 9 dlaždic, naskládat grafy, order booky, obchodní historii jednotlivých obchodních párů a mít tak přehled o tom, co se děje na více trzích najednou, bez toho aby musel přepínat mezi obchodními páry. Pokud by uživateli 9 dlaždic nestačilo, může si otevřít v horní liště další záložku a vytvořit dalších 9 dlaždic s dalšími obchodními páry.

NakamotoX bude přidávat další obchodní páry

Tím se dostáváme k obchodním párům, které je možné v rámci beta verze na platformě obchodovat.

NakamotoX zalistoval následující obchodní páry: BTC/EUR – ETH/EUR – LTC/EUR – LTC/BTC –  XMR/BTC – XMR/EUR – ETH/BTC – XVG/BTC .

Další obchodní páry budou přidány na základě interního procesu, který bude představen veřejnosti v průběhu následujících týdnů. Již nyní dostává platforma ohledně zalistování na platformu četné žádosti od různých developerů coinů a tokenů.

V přípravě je také hlasování, kde bude moci komunita hlasovat o přidání jednotlivých coinů a tokenů na platformu, tato možnost bude představena také v průběhu následujících týdnů.

Beta verze bez poplatků a další novinky

Uživatelé platformy Nakamotox mohou v rámci beta verze obchodovat s 0% poplatky až do odvolání, respektive do přechodu do plné produkční verze, což by mělo být v průběhu května. Je v tom nějaký háček? Ne, uživatelé opravdu neplatí žádné poplatky za nákup ani prodej, respektive obchodování kryptoměn. Plánujete-li tedy rozšíření portfolia, je určitě dobré využít této možnosti nakoupit s nulovými poplatky.

Tým NakamotoX také ohlásil, že se mu podařilo získat investici přes 1,5 milionu. USD od soukromých investorů, kteří věří v potenciál týmu, který za platformou stojí a samozřejmě také v potenciál digitálních měn.

Díky této investici může platforma dále rozvíjet celý projekt, včetně investice do lidských zdrojů. Aktuálně hledá NakamotoX kolegy na několik pozic z oblasti vývoje, marketingu a zákaznické podpory. Více informací o nabízených pozicích bude zveřejněno na webu a na portále startupjobs v nejbližších dnech. Pokud si myslíte, že by Vás naplňovalo být součástí českého globálního projektu, určitě pošlete Vaše bio a dejte o sobě vědět.

 bitcoin burza coinmate
NakamotoX spouští ostrou beta verzi nové burzy
3.5 (70%) 6 hlas[ů]

Kamil Brejcha

Kamil Brejcha

Kamil se zajímá o bitcoin od roku 2011. Je velmi aktivní na Twitteru, kde tweetuje o technologických novinkách, zajímavých událostech ze světa bitcoinu a sdílené ekonomiky. Nyní pracuje na vlastním bitcoinovém startupu.
Kamil Brejcha

Podobné články

8 comments

 1. Bitcoin Baron

  Tak jsem udělal taky registraci a po par minutách to zavírám a opravdu neee. Tohle dneska myslí někdo vážně? Já nechci být vulgární, ale to je prostě totální sračka. Uplne se musim smat. Tam obchoduje asi jen Karel ne? 😀

 2. Petr

  „…platforma je kontinuálně podrobována testům nezávislých top bezpečnostních poradců“
  Můžete uvést jméno firmy, která dělala penetrační testy či jméno některého z těch „top bezpečnostních poradců“?

 3. David

  Pořád si nejsem jistý, jestli si s touhle burzou někdo dělá prdel nebo fakt myslí vážně. 🙂 Termíny různých verzí se neplní, když se pak něco spustí, je to naprosto směšný a v podstatě nepoužitelný. Nepřehledný, likvidita minimální, grafy úplně k h.vnu, protože když tam nikdo neobchoduje, graf se prostě nedá použít, protože cena buď stojí na místě nebo je tam pak rychlá svíce pohybu ceny. Ten nadšený jeden komentář tady at zaplníme order book spíš zavání někým z managementu, protože normální trader jde prostě jinam, protože učit se ovládat tuhle hrůzu fakt není důvod. Sorry.

  • Adam

   Naprosto souhlasim s Davidem. Nakamotox je nechutny spamujici a mozna i podvodny projekt, kteremu snad nemuze vubec nikdo verit. Nepruhledna skupina lobystu v pozadi a par loutek nasazenych do boardu. Jedinym cim udivuji je jejich rozhazovacnosti spamovanim medii a lzivymi prispevky. Od tyhle spolecnosti se drzte hodne daleko.

 4. mendrit

  To Franta: Uživatelé platformy Nakamotox mohou v rámci beta verze obchodovat s 0% poplatky až do odvolání.
  A díky Fio bance pro někoho rychlejší převod fiat – crypto.

  Otázka je, jestli se výhoda 0% poplatků neztratí ve větším spreadu.

 5. Jiří Svoboda

  Už tam jsem. Luxusní prostředí. Přesně jak bych si pro profi tradery představoval. Teď mi stačí 1 monitory na všechny páry a druhý pak na detaily 3 párů najednou. Takže za mě pecka. Pojďme naplnit pořádně ten order book! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.