Cashflow Summit Olomouc 2017

Lepší bitcoin v hrsti, než koruny na účtu. Cashflow summit 2017

.

Jsem fanda kryptoměn, sdílené ekonomiky a rád pracuji z coworkingů po světě, ale nebudu se zde pouštět do hlubokých analýz bitcoinu. Můj revír je organizace konferencí a propojování zajímavých lidí.

Cashflow summit 2017 – letos hlavně digitálně

Možná tě tedy raději pozvu na investiční konferenci Cashflow summit, která proudí Olomoucí již 4. rokem a kde potkáš odborníky, kteří ti toto a jiná témata odhalí na samotnou dřeň. Letos to bude v digitálním krypto-duchu, musíme samozřejmě i trochu oslavit to zhodnocení našich krypto-investic od nového roku.

To, že je Evropa ve slepé uličce, trhy na maximech a že přijde další finanční krize, je všem asi jasný. Úrokové sazby jsou minimální a chuť riskovat větší. Lidé neví, co s korunami na účtu, Zonky mají investorů nadbytek a hlavní média píší o historických maximech na bitcoinu. Možná proto se nestíhají vyrábět trezory a náš řečník na téma kryptoměny Karel Fillner odepisovat na emaily.

Bohužel, většina začne bitcoin nakupovat, až když velcí hráči prodávají

Je krásné vidět, jak reaguje dav. V roce 2015 jsme měli na summitu přednášku Martina Šípa o bitcoinu. Tehdy byl kurz bitcoinu 237 USD/BTC a účastníci tomu prostě nevěřili a byli skeptičtí. Jako jeden z mála jsem poprvé nakoupil. Po dvou letech jsme letos na přednášku pozvali právě Karla Fillnera a cena bitcoinu nám dnes již překročila 2000 USD/BTC. Teď bitcoin ovšem vyvolal enormní zájem, dokonce 45 % účastníků zvolilo kryptoměny jako jedno z hlavních témat, o kterém chtějí na letošním Cashflow summitu slyšet. Krypto-komunita se rozrůstá nejen v Paralelní Polis, ale i na druhé straně republiky.

Co tě čeká na #CS2017?

Kromě špičkových přednášejících z oblasti kryptoměn, sdílené ekonomiky, nemovitostí, akcií a startupů, máme i další pecky. Jelikož čteš tento článek, asi jsi stejná krevní skupina jako my. Letos pojedeme v ultimátním přátelském proudu. Žádný dresscode, žádné nudné obchodní výklady nebo pojištění. V našem Cashflow store ti na peckách od Applu odborníci píchnou se založením peněženky, dostaneš programátorské a copy tipy na web, pomůžou ti s analýzou akcií, můžeš dostat investici do svého startupu nebo zjistíš, jak pronajmout byt přes Airbnb.

Objednali jsme hezké počasí, takže networkovat budeme při jízdě v Tesle, u grilu a vodních dýmek na terase nebo na Ololodi při plavbě po řece Moravě. Tohle je akce, na kterou i Pražáci rádi dojedou. Tak, než si zajedeš za svý bitcoiny na dovolenou, přijeď načerpat myšlenky do Olomouce a my uděláme maximum, ať si odneseš pár tipů, kam poslat koruny a pár kontaktů, se kterými třeba upečeš nějaký byznys.

Těším se na Vás 17. června.

Organizátor Cashflow summitu Tomáš Zdražil

728x90

Podobné články

3 comments

 1. Karel

  Potenciální zdanění hodlerů rozebírá ke konci přednášky Hanka Kocourková – daňová poradkyně a účetní – doporučuji podívat se na její přednášku – buď zascrollovat na FB stránce Paralelní Polis, nebo se dá najít jako video v aplikaci Bitperia (videa – záložka Paralelní Polis – název přednášky Daňové a účetní aspekty kryptoměn…)

 2. K.L.

  Díky hodlere za komentář, tohle je přesně to, čím si teď lámu hlavu, a myslím, že spolu se stoupajícím marketcapem BTC (ale i ostatních altcoinů) to principiálně bude zajímat, ergo se to bude týkat čím dál víc hodlerů.

  Můj (laický) názor je, že by zde měl fungovat tzv. časový test stejně, jako u oněch cenných papírů nebo obecně cenností (obrazů, starožitostí), což jsou skutečně tři roky. Myslím, že u nemovitostí je to podobně (tam je navíc tuším i nějaká výjimka, když tam člověk opravdu bydlí, nebo tak něco).

  Ale prokázat nákup nemovitosti (ergo dobu nákupu) je díky katastru velmi snadné a pochopí to i leckterý státní orgán. Jak ale vysvětlit státnímu orgánu, že ty statisíce, nebo u větších šťastlivců miliony, co přitekly na účet, jsou z dávno získaných (třeba vytěžených) bitcoinů a časový test tedy proběhl více než dostatečně ? Pochopí to tento stát (finančák, banka, whatever), když řada ouřadů buď o kryptoměnách neví vůbec nic, nebo v lepším případě někde četla, že „se za to kupují zbraně a hanbaté obrázky s malejma dětma, takže je to fujky fuj a musíme to zakázat“ ? A bude zde platit presumpce neviny (tedy že mi stát/FÚ musí prokázat, že jsem dotyčné bitcoiny za účelem zisku vytočil před týdnem, ergo že jsem je dokonce získal z trestné činnosti), nebo to dopadne jako u kauzy Mironet blahé paměti, že mi stát obstaví počítače, děti, manželku i barák, sto let to bude zkoumat a pak řekne „Sice jsme na nic nepřišli, ale stejně je nám to ňáký podezřelý, takže vám nic nevrátíme, sorryjako“ ?

  Pane Fillnere, Vaše erudované články čtu velmi rád a vím, že jste tuhle problematiku už kdysi kdesi řešil (teď třeba nejnověji v článku o Alze, která taky musela nepochybně řešit nějaké účetně-právní náležitosti, byť tam je to asi spíš věc Bitcoinpaye a Alza fakticky s BTC vůbec do styku nepřijde). Nešlo by na toto téma napsat samostatný článek, zkusit oslovit nějaké zodpovědné ouřady na min. financí (příp. třeba někoho z justice), abychom tak nějak svorně nahlédli na to, jaký je celkový statut kolem kryptoměn po účetně-právní stránce. Myslím, že takový článek by měl velký ohlas, neboť to bude nepochybně zajímat čím dál více lidí. Tedy nepochybně…nepochybně potud, pokud celý crypto market neklesne na nulu. Což se samozřejmě stát může, ale podle mne je to dnes už extrémně nepravděpodobné.

  Díky!

 3. H O D L E R

  Mě zajímá jediné – jak se zisky z bitcoinu daní?

  U akcií pokud vím když akcii držím déle jak 3 roky, tak rozdíl mezi prodejem a nákupem nedaním.
  U nemovitostí to myslím platí také, jen období je delší.

  Pro bitcoinové „hodlery“ je toto přeci zajímavá informace.
  Jasně, tradera to nezajímá. Ale hodlera ano.
  Jenže – jak to u BTC funguje?
  Na účtu mi přistanou dolary či koruny z burzy.
  A teď já někde budu prokazovat, že jsem ty prodané bitcoiny nakoupil již před více jak třema lety?
  Jak se to prokazuje? Řeknu finančákům adresu a ať se kouknou do blockchain.info?
  Jak budou vědět, že to je opravdu ta adresa, ze které jsem své bitcoiny na burze prodal? To jim burza řekne?
  A co když bitcoiny někdo nakupuje již třeba 5 let a některé má novější a některé starší, než ty 3 roky? Vždyť ani v peněžence neovlivním, které má do té burzy poslat.

  Pro ilustraci si představme někoho, kdo 7 let, každý měsíc, vybral z bankomatu 100 tisíc Kč a šel si do směnárny vyměnit například švýcarské franky. Ale poslední rok to dělá naopak a ty franky se ziskem (předpokládejme, že je CHF k CZK silnější) mění zpět na koruny. Má ten zisk danit? Jak prokazuje, jak velký ten zisk je (měl povinnosti si 8 let schovávat papírky ze směnárny?) a jak se pozná, zda prodává franky koupené před rokem od těch koupených před sedmi lety?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..