bitcoin ve volební kampani USA

Ledy se hnuly. Bitcoin je součástí volební kampaně v USA

USA Today – druhý nejprodávanější americký deník se překonává – bitcoin získává pozornost médií a dobře je to vidět i na jeho on-line vydání – líbí se vám nová úprava loga vlevo nahoře?

Volební komise pustila bitcoin do kampaní

A včerejší titulka také stojí za to – Politici naskakují do bitcoinového vlaku… Je to tak, po měsících debat včera Federální volební komise v USA (FEC) jednomyslně schválila použití bitcoinu jako politického daru.

Pokusů o využití digitální měny jako donátorského prostředku bylo v USA již několik, někteří politici už dříve vyhlašovali svoji podporu bitcoinu, ale bez legislativního pokrytí. bitcoin ve volební kampani USANěkteří však také z obavy před zneužitím „nepovoleného“ daru svými politickými konkurenty bitcoinové příspěvky vraceli – a medializace těchto případů dospěla až ke včerejšímu rozhodnutí FEC.

Komisaři volební komise ale také uložili několik podmínek. Pokladníci volebních kampaní musí dary přesně evidovat a zabraňovat nelegálním příspěvkům – osobně jsem zvědavý, jak dostojí jedné z podmínek, že nesmí být anonymní 🙂 Dary také zatím nesmí přesáhnout hranici 100 USD.

Ani to však nemusí být konečné slovo – např. Dan Baker, konzervativní právník, který již loni žádal FEC o schválení použití bitcoinu ve volební kampani, přišel s novou iniciativou. Založil politický akční výbor BitPAC, na jehož kontě chce shromažďovat příspěvky pro kandidáty do sněmovny i do senátu, které budou překračovat hranici 100 dolarů určenou pro jednotlivce.

Bitcoin v centru zájmu politických kandidátů

Liberální demokrat Jared Polis z Colorada a velký podporovatel bitcoinu na základě nových zpráv ihned oznámil, že ve své kampani bude digitální peníze přijímat. Pochválil FEC za jeho pokrokový postoj, uznávající práva jednotlivců, kteří hledají alternativu k oficiálním měnám k účasti v demokratickém politickém procesu.

Výkonný ředitel Libertarian Party Wes Benedikt včera řekl, že jeho strana začala přijímat bitcoiny již před rokem a dosud shromáždila příspěvky v ekvivalentu 10.000 USD. Podle něj mnoho příznivců strany svými dary v kryptoměně  vyjadřuje svůj protest proti politice Federálního rezevního systému.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Volební komise je zatím poslední federální agentura, nabízející svůj pohled na digitální měnu, která působí nezávisle na vládách a bankách . Předtím to byl vládní daňový úřad IRS, který nedávno řekl, že by se měl bitcoin danit jako majetek..

Pro bitcoin je vyhlášení FEC jednoznačně dobrá zpráva. Politici, kteří jej nyní přijímají jako výraz podpory svých voličů, budou kryptoměny o to více považovat za legální součást finančního systému. Alespoň v USA tak kryptoměny získávají podporu, ve kterou ještě před rokem doufal málokdo a vše směřuje k dalšímu rozšíření a všeobecné akceptaci bitcoinu

Zdroj: USA Today

 burza binance
5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..