kurz bitcoinu analýza srpen 2017

Kurz BTC – analýza. Tenhle bitcoin není pro sraby

.

Při psaní minulé analýzy se stalo to, čeho jsem se obával a o čem jsem doufal, že bude nastávat minimálně. Přihodilo se to, že trh byl rychlejší než zveřejnění analýzy. To ale není kritika provozovatele webu – Karla Fillnera – protože jemu jsem vděčný za to, že analýzu vždycky hezky učeše, upraví a hlavně, opraví všechny překlepy a zejména pravopysné chypi :).

Cena bitcoinu stále roste raketově

Analýza sice předpovídala raketový růst, ale v době zveřejnění už bylo odstartováno a ceny se pohybovaly kolem 3100 USD. Mno, co se dá dělat, to je nevýhoda pravidelných analýz, zvlášť v době dovolených a prázdnin. Pro zájemce o aktuální zprávy a rychlé analýzy doporučuji sledovat facebookovou skupinu Bitcoinových gamblerů a spekulantů. Najdete tam mimo jiné i názory ostatních členů, což může přinést komplexnější pohled na situaci.

Přesto, pokud někdo nakupoval minulou sobotu, dnes je už jasné, že neprohloupil. Za celý minulý týden si Bitcoin připsal něco přes 30% a jeho cena vyrostla o cca 900 USD! To jsou nepředstavitelné růsty – a to navzdory odštěpení Bcash, který … mimochodem … si také nevede špatně, i když je oproti Bitcoinu stále na sotva desetinové ceně. Bitcoin se v době psaní analýzy obchoduje za 3755 USD, což je mimochodem v českých korunách něco přes 83 tisíc. Pamatujete, kdy to bylo dvacet? A pamatujete, kdy to byly 4 tisíce korun? Uff.

Dá se odhadnout, kam až bude cena bitcoinu růst?

bitcoin analýza srpen 2017
Aktuální růst ceny bitcoinu je v režimu čirého šílenství. Nákupní horečka je vysoká, takže zapomeňme na suporty a rezistance, trendovky, nic z toho tady nejde uplatnit. Nástrojů, které by mohly něco napovědět, moc není. Mohu ještě dokoupit nebo už jsme na vrcholu? Podle grafu to vypadá, že by aktuální cena skutečně mohla být nějakým vrcholem.

Fibonacci v případě dalšího růstu ukazuje šílená čísla

Pokud použiju Fibonacciho retracementy a označím si suport a rezistanci předchozí korekce, pak se na úrovni 62.8 může nacházet hranice, nad kterou někteří spekulanti nebudou chtít jít. K tomu je ale třeba říct, že totéž jsem si myslel při minulém růstu kolem ceny 1550 USD. Žádný orgasmus se ale nekonal, a cena rostla až k cca 2950 USD, kde teprve narazila na odpor. Mimochodem, tato hodnota odpovídá 4.618 násobku vzdálenost suportu a rezistance a je to další Fibonacciho retracement. Podle tohoto vývoje by se současný růst musel zastavit na cca 7270 USD! Zdá se vám to nereálné?

Prodávat nebo nakupovat? Těžké rozhodnutí. Já si myslím, že ani jedno. Pokud tedy nemáte nakoupeno, pak je to ta horší situace, protože se špatně bude hledat místo k nákupu. Korekcí nečekám mnoho, a spíš budou mělké. Navíc každá korekce může být spouštěčem k výprodejům.

Pokud bitcoiny držíte, pak je držte dál, zatím není důvod k prodeji. V následujících dnech může být na trzích vysoká volatilita. Zkuste nereagovat na každý pohyb dolů. V této atmosféře očekávám, že se začátek výprodejů přihlásí jasným signálem. Tím bude abnormálně vysoký růst, třeba 3x až 4x vyšší, než je běžné. Teprve pak pravděpodobně přijde zásadní korekce (poslední korekce na 3000 USD přišla po tom, co Bitfinex nechal zavřít polovinu ztrátových shortů – i to někdy lze použít jako signál)

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin (OKEC) top traders: 57:42 uživatelů drží long, v objemu jsou ale shorty a long vyrovnané, aktuální tendence je pokles longů

Na Bitfinexu je otevřeno více longů než shortů a to v poměru 17:13, tendence je také mírný pokles longů a nárůst shortů

Dolary lze na Bitfinexu půjčit za 0,087% denně (31.3% p.a.) což je mírný nárůst. Bitcoin jde půjčit za 0,024% (8.64% p.a.), což je propad, ale je to dáno přeexponovaným minulým obdobím, kdy se odštěpil Bcash.

 Simplecoin směnárna

Hloubky trhu: Bitstamp – 2x prodávající, Bitfinex – vyrovnáno, Kraken – vyrovnáno, OKCoin – 4:3 prodávající.

Doporučení: držet a čekat na signál k prodeji. Stoploss 3160 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Podobné články

11 comments

 1. bitcoiner

  segwit na bitcoinu se taky prakticky nepouziva, protoze je to uplne k prdu, jelikoz nikoho z velmistru vyvojaru nenapadlo, ze masa lidi potrebuje taky nejakej marketing.
  takze beznej Joe vubec netusi ze si ma (zase) prevest BTC do nove – segwit ready penezenky

  je to cely postaveny na hlavu, s velkou pompou se aktivuje neco co je uplne k prdu

  to samy v listopadu segwit2x

  kazdej kdo ma alespon dve mozkovy bunky tak zisk z btc uroci na altcoinech, protoze u btc ted budto sideways nebo down nebo jenom mirne plus (ale to uz je jenom ze sentimentu).
  Ostatni alty delaji mnohem vetsi zisky nez ted aktualne btc.

  do btc naskocit doporucuju az potom co zdvojnasobite svoje portfolio jinde 😉

 2. Mastafa

  Zajímalo by mě jedno, tvůrci BTC chtějí přejít na náročnější algoritmus, takže těžení bude zase náročnější. Jak to může zahýbat s kurzem?

 3. Pavel

  To Karel: koukni na facebook „Bitcoinová komunita CZ & SK“, tam se to několikrát rozebíralo. Pokud jsi ale měl k 1.8.2017 BTC umístěny na peněžence, kde jsi neměl privátní klíče pod svojí kontrolou (nevím totiž, co přesně myslíš slovy on-line peněženka), tak BCH nedostaneš, ty bude mít jen ten, kdo zná privátní klíč a udělá potřebné kroky.

 4. Karel

  To:ondrej novak
  muzete napsat clanek jak ziskam BCH kdyz mam na online penezence BTC ? Nikde jsem nenasel jak se dostat k BCH kdyz jsem cetl ze k 1 BTC dostanu 1 BCH zdarma.

 5. karel macha

  fb skupina bitcoinovejch spekulantu jen propaguje kdejakej shitcoin , drzte se bitcoinu a nepodlehnete jejich svodum

 6. Když se podíváme na fundamentals, tak nás čeká brzká aktivace segwitu, což s cenou může zásadně zahýbat, oběma směry. Připomínám, že SegWit v Litecoinu se téměř nepoužívá. Následně do konce roku hrozí ještě další fork až část mainstream větvě odmítne 2X. Je to opravdu zatím nejzajímavější rok pro bitcoin, ale také nejrizikovější.

  Samozřejmě pokud bude jakýkoli větší problém na standardních finančních trzích (střední doba mezi velkými průsery už zvolna uplynula – 2007/2008 už je 10 let zpátky), pak můžeme vidět katapult Bitcoinu na závratné výše. A na to asi spousta z nás čeká. Štastné obchodování všem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..