kurz bitcoinu analýza vývoj červen

Kurz BTC – analýza. Jako podle pravítka – nebo trojúhelníku?

.

Nahoru a dolů, dokud to jde

Vývoj ceny bitcoinu se poslední dobou chová „nečekaně“ očekávaně (fuj to je protimluv!)… ehm, tím jsem chtěl říct, že jsem nepředpokládal, že cena skutečně poslušně spadne až na základní suport, který vymezuje spolu s rezistancí kolem 9000 USD jakýsi trojúhelník, jak bylo vidět i v minulé analýze. Ten trojúhelník je tak patrný, že je skoro až k neuvěření, že se najdou tradeři, co jej obchodují až do konce (tedy nakupují na vrcholech a prodávají u suportu). Nebýt jich, tak to tak krásně nevyjde.

graf ceny bitcoinu červen 2018

Dnešní analýza nebude ničím zvláštní. Nadále očekávám odraz od spodní hrany trojúhelníka k té horní. I když, vzhledem k tomu, že je to tak očividné, tak někde čichám zradu. Nedávný odraz od 7040 USD totiž nemusí být „ten“ odraz. Na grafu je nakreslen kanál (fialové čáry) a v době psaní analýzy tento kanál ještě nebyl proražen. Teoreticky tak může dojít k pokračování ve výprodejích bez dalších odrazů.

Tuhle hrozbu podporuje také pravidlo dvou odrazů – to je odpozorované pravidlo, které lze vyjádřit zhruba touto větou:

„Pokud se někde cena odráží, tak se většinou odrazí právě 2x a při třetím pokusu dojde k průrazu“

Když se podíváte na současný vývoj, je třeba si položit otázku, zda je možné první odraz z 5. února počítat do formace a tím pádem by současný návrat byl třetí a tedy hrozil by průrazem.

Pokud jde o doporučení, tam není co vymýšlet. Spadne-li cena pod suport, tak pokračují výprodeje. Pokud držíte, tak prodat. Pakliže se cena bitcoinu vymaní z kanálu směrem vzhůru, pak lze očekávat návrat k horní hraně trojúhelníka. Ta ochota jít nahoru není velká. Pokud navíc bude klesat objem, pak tam ani nemusíme dojít. Nákup je nutné pojmout krátkodobě spekulativně, k nákupu pro dlouhodobý HODL to zatím ještě pořád není.

Sentiment na trhu, úroky na burze

TOP Traders na OKEX jsou v rovnováze a to jak do hlasů tak do objemu.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Na Bitfinexu je otevřeno na 31tis BTC longů a 21000 BTC shortů

Na Bitfinexu klesají úroky na dolary z 0.07 % na 0.055 %. Bitcoiny si lze vypůjčit za 0.01% a je to setrvalý stav.

Doporučení: Nakupovat po opuštění kanálu, ale jen na kratší dobu držení. Při poklesu pod support prodat. HODL nedoporučuji.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
3.3/5 - (7 votes)

Podobné články

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..