kurz bitcoinu Ondřej analýza

Kurz bitcoinu – analýza. Zůstáváme v sestupném trendu?

.

Zvoní Bitcoinu hrana? Nebo jsou všechny ty negativní zprávy, které přichází z Číny, jen takovým strašením? Bitcoin dál přijímají další a další hráči na trhu, ale tyto zprávy už netáhnou kurz bitcoinu nahoru jako dřív. Bitcoin znají také ve třetím světě, jeho kouzlu už propadli i Japonci. Pro další růst však potřebuje Bitcoin poptávku, zejména pak obyčejných uživatelů.

Korekce srovnána, zatím ale není co slavit

Kéž by trochu optimismu mohla přinést i technická analýza. Zatím to však nijak růžově nevypadá. U technické analýzy ale není nikdy vše 100% jisté a tak můžeme doufat, že nakonec vše dopadne jinak. Přeberte si to jak uznáte za vhodné.

Minulý týden došlo ke korekci předchozího pádu, který se zastavil na hranici 3000 USD. V korekci se cena bitcoinu vrátila až k 4100 dolarům. Kdo nakoupil poblíž 3000, ten mohl vydělat přes 1000 USD, což je nádherné. Ale tohle se nejspíš povedlo málokomu. V druhé polovině týdne potom došlo k propadu a cena se zastavila na 3490 USD. Sobota už byla ve znamení optimistického růstu.

bitcoin kurz graf analýza

Nicméně, zatím není co oslavovat. Všimněte si, jak se graf zatím drží pod červenou trendovkou. Trendovku můžeme považovat za kritickou linii, pokud bude proražena, bude to zřejmě znamenat konec sestupného trendu. Otázkou je, kdy, případně kde (na které ceně) k tomu dojde.

Prvním adeptem je křížení se zelenou trendovkou, která má sklon dosavadního růstu a je definována pomocí dvou výrazných minim v historickém vývoji. Ke křížení by mělo dojít na ceně 3460 USD. Tuto cenu lze nyní považovat za lokální suport. Průrazem tohoto suportu se otevírá cesta k opakovanému testování hranice 3000 USD. To by bylo ideální místo k nástupu cesty zpět nahoru. Pokud ale i tento test selže, pak může dojít k velkému výprodeji a ten nejčernější scénář počítá i s cenou 1810 USD, kde by mohlo dojít k odrazu. Tenhle propad může nastat náhle, třevba během jednoho dne, včetně odrazu někam do prostoru 2300-2800 USD.

Zní to moc pesimisticky? No, je třeba počítat i s nějakým anomálním chováním, například, že se vše třeba v pondělí ráno utrhne a zastavíme se až nad 6000 USD. A nebo že si vsadím v loterii a vyhraju milion. Určitá šance tu je. Navzdory takové možností se spíš doporučuju připravit na propad, většinu prodat a dokoupit až při průrazu oné červené trendovky. Pro jistotu.

Sentiment trhu, burzy a úroky na lendingu

OKEX (OKCoin futures) TOP traders hlasují z 53% pro long, nicméně přes 40% prostředků je alokováno pro short, pouze 21% pro long. Dá se předpokládat, že short drží velcí hráči, kteří mají menšinové zastoupení v hodnocení TOP traders (jednoduše jich je tam méně)

Bitfinex: Tam je alokace pozic v poměru (long:short) – 16:24 – zde toto číslo zahrnuje všechny obchodníky s marginem

(Poznámka: U futures není možné provést měření nad všemi obchodníky, protože počet longů a shortů je na celém futures trhu neustále v rovnováze. U margin pozic to možné je, protože protistranou jsou nepákoví obchodníci, jejichž sentiment se změřit nedá)

Na Bitfinexu si lze dolary půjčit za 0.045% což je pokles z 0,02 procentních bodů. Bitcoiny si lze půjčit za 0,025%, tam se úrok výrazně nezměnil.

Doporučení: Trh je rozkolísaný, vládne vysoká volatilita a není jisté, kám se vydá. V tuto chvíli vše nasvědčuje poklesu. Dokud nedojde k překročení červené trendovky, doporučuju mít prodáno.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 bitcoin burza coinmate

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák
 Simplecoin směnárna

Podobné články

12 comments

 1. Ondrej Novak

  Pritom je zcela evidentni, ze na 3000 by mohlo prijit, kdyz uz by to tam spadlo. Podle novaka by to nejakym zpusobem padalo jeste do vetsich sracek…rikam, ale jsem rad za tento clanek, diky nemu vime, ze se bude dit pravy opak,… tedy rust…

  • Fanda Sekaninůj

   To znamená, že si půjčíš BTC, prodáš ho a když jeho cena klesne, koupíš ho za míň, vrátíš ho (+ 0.025%) a zbytek si necháš. Pokud naopak cena stoupne, bitfinex má zaveden limit (liquidation position), při kterém automaticky ten bitcoin nakoupí, aby bylo co vrátit tomu, kdo ti ho půjčil. Zpravidla je to nastaveno tak, aby ti zbylo 50% z margin wallet. Aby si neztratil celou polovinu, můžeš využívat stop lossy, abys přišel třeba jen o 25% (může se ale samozřejmě stát, že ti to smete pozici a pak cena klesne hloubš…), takže doporučuju nabírat zkušenosti, aby byly stoplossy dávány rozumně.
   Stejně tak si můžeš půjčit dolary, se kterými spekuluješ na růst ceny Bitcoinu. Koupíš bitcoin za 3000, stoupne na 3500, 3000 vrátíš a 500 si necháš. Přitom u sebe máš například jen 1000 dolarů a udělal si profit 50%, ikdyž cena btc vystoupila asi o 16,7%.

    • Fanda

     Tak to si už musíš vypočítat, no. Já moc nelenduju. Jsou tu i extrémní situace, kdy je to procento daleko vyšší.

    • Fanda

     Podle kalkulačky jeto cca 9.5% ročně. Já traduji jen občas a jestli se to nějak hodně pohybuje, to moc nevím.

 2. Rybajz

  no já teda dvojité dno nevidím ani pod lupou. A vyvrácené to taky nevidím, prostě se to od zmíněné downtrendovky opět odpinklo (pokud teda brzy nepřijde nějaký náhlý buy záchvat)

 3. Ondřej Novák

  Nesmysl. Vůbec tam není brán zřetel na dvojité dno na 3000. Jsem rád, že Ondřej napsal tuhle analýzu. Jak už u něj bývá zvykem, stane se pravý opak, takže půjdeme nejspíš pomalu nahoru…

   • Ondřej Novák

    Ach jo… Podívej se, co tam načrtnul. Samozřejmě, že žádné dvojité dno ZATÍM nebylo, když graf ukazuje následující vývoj. Ale klidně být na 3000 může být, on to prostě přeskočil, přitom je to daleko pravděpodobnější, než se se to propadne někam ke 2400… Říkám, tyhle analýzy jsou k ničemu, stačil pouhý den a už se to celé vyvrátilo…

    • Rybajz

     no já teda dvojité dno nevidím ani pod lupou. A vyvrácené to taky nevidím, prostě se to od zmíněné downtrendovky opět odpinklo (pokud teda brzy nepřijde nějaký náhlý buy záchvat)

     • Ondrej Novak

      Naposledy opakuji. Dvojite dno v tomto grafu nenajdes, protoze s dvojitym dnem, ktere muze projit, ocividne nikdo nepocita…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..