kurz bitcoinu halving

Kurz bitcoinu – analýza. Zamíchá halving kartami?

.

Pouze den zbývá do očekávaného bitcoin halvingu a v médiích se už objevují katastrofické scénáře o tom, co bude na trhu s bitcoiny následovat. Je tu pravidelná analýza ve které se pokusím odhadnout, jak bude vypadat příští týden.

V létě cena bitcoinu nad 800 USD nevyleze

Napřed co se dělo v tom předchozím. Ceny bitcoinu dosáhly 700 USD, potom začaly padat. Předně, nedošlo ani v nejmenším k dosažení původního maxima 789 USD. Jakýkoliv růst nad tuto hranici se tedy odkládá. Na druhé straně byla při poklesu zasažena cena 610. V době psaní analýzy došlo ke korekci k 644 USD. Pátek přitom probíhá za minimálních objemů, pravděpodobně se vyčkává na halving.

cena bitcoinu graf červenec 2016

Co se stane po halvingu, lze jen těžko předvídat. Můj osobní názor je, že nic, alespoň v krátkodobém horizontu. Dlouhodobě by měl být trend rostoucí, za předpokladu, že poroste zájem o bitcoiny a že aktuální ceny nejsou ve fázi bubliny. Během léta neočekávám pokoření 800 dolarové hranice a grafy budou postupovat spíš do boku ve vlnkách.

Krátkodobě se dá čekat pokles

Pro nejbližší týden očekávám pokles k ceně 580 USD, jak je naznačeno na grafu. Klesající trend vymezuje trendová čára, support pak leží někde mezi 550 až 600. Na tom místě bude ideální čas k nákupu – i tady je třeba ale brát v potaz možnost krátkodobého propadu až k 480-550 (minulý rok došlo během léta k flashcrashi na bitfinexu a ceny padaly až o polovinu).

Doporučuji držet, případně prodat pokud se chystáte vlnkovat. Short možný, ale velké zisky si od toho neslibuji.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Otevřené pozice na Bitfinexu:

Celkem očekávaně poklesl zájem o longy a během týdne se jich uzavřelo až 4 mil USD. (aktuálně -1.5mil USD). Zhruba 7000 BTC bylo vypůjčeno k shortování.

Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 prodávající, BTC-e v 2x prodávající, Bitfinex vyrovnáno, BTCChina 3x prodávající, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: držet, případně nakupovat pod 600 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

obrázek: altcointoday.com

 Simplecoin směnárna

Podobné články

5 comments

   • Jirka

    Zdravím a díky za odp.
    Uvedené starší články jsem četl. Šlo mi spíše o aktuální názory a postřehy ohledně pádu ETH kurzu apod. Myslím, že v jednom článku o BTC byla právě zmínka o přpravovaném dalším o ETH.
    Také byly dříve analýzy pod BTC i k ETH a už nejsou. Vím, že je složité v tomto předpovídat, ale jak jsem napsal něco třeba k aktuálnímu pádu, stavu, důvodech…
    Díky a ať se daří.

    • Ondra

     Analýzy ETH jsem přestal dělat, po tom, co jsem se seznámil trochu s vnitřnosti ETH a problémy, které ten systém má. Zjednodušeně řečeno, jako analytik a programátor doporučuji vyhnout se ETH obloukem, vůbec o něm neuvažovat. Vidím v něm hodně podobný „potenciál“ jako v NXT (kde je teď?). Technologicky připravená mnohem hůře, než bitcoin, přestože může nabízet více možnosti, celé ten systém je jen otcem přání myšlenky. Jako by to psali vývojáři, kteří nikdy neviděli informační systém pro nějaké finanční nebo bankovní služby. Tohle je nebezpečné.

     Z toho důvodu nebudu dál provádět analýzy ETH, protože fundamentálně je to mrtvola s hodnotou 0. Leda, že by to někdo vzal a od základu revidoval a předělal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..