bitcoin kurz pohyb

Kurz bitcoinu -analýza. Začíná se to hýbat

.

Bitcoinu se chce nahoru – na jak dlouho?

Podle vývoje z minulých dní se zdá, že cena bitcoinu narazila na dno. Nejnižší poslední údolí bylo na 6400 USD. Zdá se tedy, že odsud už Bitcoin poletí zase nahoru, na ATH? A nebo ne?

kurz bitcoinu konec dubna 2018

Zajímavostí předchozího růstu je fakt, že z úrovně 6800 USD k ceně 8000 USD stačila cca jedna hodina. Jedna z největších krátkodobých svíček tak měla na délku něco přes 1200 USD. To je velice podezřelé. Nákup spíš připomíná „fat finger“, než že by někdo skutečně chtěl nakoupit v takovém cenovém rozsahu. Nebo šlo o cílený útok na stoplossy otevřených shortů. Nebo o manipulaci.

Posléze ještě kurz bitcoinu vystoupal na 8400 USD, ale na velkou sílu k dalšímu růstu to neukazuje. Směnárna Bitstamp má přitom našlapaný orderbook na ASK (prodejní ceny), což by ukazovalo, že kolem ceny 8400 USD čeká hodně prodávajících. Současný růst v pásmu 8200 tak může být důsledkem toho, že většina prodávajících spíš vyčkává na lepší cenu. Samozřejmě netušíme, kolik je kupujících.

Domnívám se tedy, že v blízké budoucnosti dojde ke krátkému propadu. Rozhodující je pořád vliv trendové linie, která se opírá o vrcholy grafu směrem dolu. Je spíš pravdědpodobné, že i v tomto případě výprodeje čekají na okamžik. kdy se cena dotkne této trendové linie.

Další výhled po případném propadu je optimistický. Pokud se cena opět zastaví nad 6500 USD a projde přes červenou trendovku, lze očekávat vystup až k 11000 USD. Pokud však cena projde skrz 6500 USD níže, pak se může zastavit na ceně 5000 USD. Proto doporučuji nakupovat jen při poklesech a to takové množství, aby část peněz zůstalo na případný nákup na ceně 5000 USD.

Sentiment na trhu, úroky a burzy

OKEX top traders hlasují pro long a to v poměru 54:45. V objemech však mají pozice 23% long ku 13% short.
Bitfinex hlásí 30k BTC v longu a 27k BTC v shortech.

Úroky na půjčky dolarů klesly na 0,0097 %. Oproti tomu Bitcoiny lze pořídit za 0,0186 %, toto číslo pomalu roste.

Doporučuji nakupovat při poklesech s cílem vše nakoupit na ceně 5000 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

3 comments

  1. Dany

    Vážím si toho, že píšete tyto články. Chápu, že nenesete odpovědnost za případné omyly a věřím, že se snažíte pomoci, zorientovat se lidem z Česka v novém finančním prostředí. Ale nebylo by možné, abyste při případné větší odchylce od Vaší analýzy reagoval třeba jen krátkým článkem? Při Vaší předchozí analýze jsem si ověřila, že dobře víte o čem píšete a dodal jste mi sebevědomí v odhadu pro to, kdy vstoupit na trh. Ale časové prodlevy mezi články v době, kdy se situace odchýlí od Vašeho grafu, tak podstatně, jako teď, by si zasloužila komentář. Myslím, že je to otázka trpělivosti, ale Vaši čtenáři, včetně mě, by určitě ocenily, vyjádření k tomu, zda-li je Váš názor na vývoj ceny stále validní nebo se situace změnila a vše půjde jiným směrem. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..