proč padá bitcoin

Kurz bitcoinu – analýza. Výprodejům nemusí být konec

.

Bitcoin celý minulý týden výrazně oslaboval a cena se na Bitstampu dostala až na hodnotu 7650 USD. Výprodeje zřejmě pocuchaly nervy nejednomu HODLerovi. Otázkou dne tedy je, zda bude kurz bitcoinu dál padat, nebo se dočkáme nějakého obratu?

Vyhlížíme proražení klesající trendovky

bitcoin analýza únor 2018

Graf jednoznačně ukazuje, že k obratu může dojít jedině v případě, pokud se cena vymaní z vlivu zvýrazněné červené trendovky. K tomu by mohlo dojít na současných cenách, ale i tak je třeba s nějakým dalším propadem počítat. Support aktuálních cen se zatím jeví na ceně 7640 USD, což je zhruba nejvyšší cena první poloviny loňského září. Často to bývá tak, že cena testuje předchozí vrchol a zatím to, zdá se, vychází i zde. Pokud by došlo k breaku směrem nahoru, pak se cena bitcoinu může zastavit kousek pod 12000 a začít otáčet zase dolů.

Proto doporučuji s nákupem počkat až cena prorazí červenou linii, ideálně s vysokými objemy. Pokud však cena půjde do boku, nevypovídá to u budoucím vývoji zhola nic. Delší pohyb do boku totiž může vyčerpat suport a výsledkem být další propad o pár tisíc dolarů níže.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Po pátečním pondělním nárůstu shortů až do parity došlo v pátek uzavření short pozic a aktuálně jsou longy a shoty na Bitfinexu v poměru 23:14 pro long.

Na OKEXu 55% TOP traders sází na long v poměru 55:44 na hlasy a 36:30 na objem

Dolary lze na úvěr získat za úrok 0,0347%. Bitcoiny lze zíslat za 0,0369%, obojí je ve výrazném poklesu.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Doporučení: Zatím nenakupovat, případně nakoupit jen za malou část vašeho rozpočtu. Spíš být připraven na další propady. Pokud držíte Bitcoiny, tak na prodej je podle mě pozdě, držet dál.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..