kurz bitcoinu analýza

Kurz bitcoinu – analýza. Výprodeje na spadnutí

Nečekaný nárůst kurzu dlouho nevydrží

Sedm dní za námi, na bitcoinových trzích opět překvapivý vývoj, přesto obezřetnost nadále trvá. V minulé analýze jsem předpovídal propad až pod 215 USD. Ten se nakonec v takovém rozsahu neuskutečnil, trh jakoby minul trendovou linii, kterou určoval vrchol – označen číslem 4.  Kurz bitcoinu pokračoval v mírném vzestupu až do úterý, kdy kolem kolem 21. hodiny (těsně po tom, co jsem si v Paralelní Polis koupil kávu za btc) došlo k nečekané a rychlé pumpě až někam k 235 USD. Vývoj v posledních hodinách však naznačuje, že obchodníkům došel dech a k dalšímu výšlapu již nemají sílu. Naopak, aktuálně se kurz bitcoinu pohybuje kolem 230 USD.

kurz bitcoinu analýza

kliknutím přejděte na graf online – Trading view

Slabé obchody  obvykle předcházejí dalšímu výprodeji

I nadále bude vládnout „pesimistická“ nálada a očekávám výprodeje. Cena bitcoinu na grafu víceméně kopíruje další trendovou linii (fialová), která byla naznačena už v minulé analýze a podle mého názoru nebude na trhu dostatečná vůle jí překročit. Rostoucí trendovka (zelená) nemůže být dost silná aby tvořila dostatečný support, takže bude nakonec prolomena a můžeme očekávat další pokles. Tak by cena mohla klesnout k 215 USD/BTC,  možná až k 210.

Prodejní nálada také převládá v hloubce trhu na Bitfinexu. Nepoměr v počtu nabídek v rozsahu +-30 USD je až 3.000 BTC ve prospěch prodejů (stav k pátku – 11h). Podobný nepoměr, ale ve prospěch kupujícíh byl 12. února, ještě před k rychlým růstem růstu až k ceně 290 USD. Ani swapy nepřináší býčí očekávání. Úroky dolarových swapů opět klesly pod 0.1%, tedy klesá zájem o nákup. Úroky u BTC swapů sice také klesly, ale stále se drží nad 0.035%, což je pořád 3,5x víc, než je běžná úroveň.

Nadále platí doporučení držet se stranou aktivního obchodování. Očekávají se poklesy, případně může trh jít do boku. Slabé obchodování možná naruší jen nahodilé a nepředvídatelné pumpy a dumpy, s malým potenciálem na vytvoření většího trendu. Možná se tentokrát dočkáme i tradičního nedělního dumpu.


Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
5/5 - (1 vote)

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..