kurz bitcoinu 2015

Kurz bitcoinu – analýza. Udrží si BTC support nad 300 $?

Na začátek článku se chci omluvit za pozdní dodání analýzy, pracovní termíny hoří a tentokrát moc času nezbylo… Proto analýza vychází až v neděli a bude se týkat v zásadě jen následujících pěti dnů. Příště to snad stihnu v rozumném čase.

Když se podíváme na předchozí týden, zjistíme, že v jeho prvních dnech pokračoval na trhu nezájem a nějaké překračování trendovek nezpůsobilo velkou odezvu. Přesto to, že očekávané dumpy nepřišly, trochu zvedlo náladu mezi obchodníky a ti se ve středu vyburcovali k nákupům. Možná proto, aby si opatřili dostatek bitcoinů na blížící se black friday. Kurz bitcoinu tak vystoupal z 320 USD až skoro k 370 USD. Pak došlo ke korekci pod 350, nicméně během pátku a soboty se kurz bitcoinu ustálil kolem 360 USD, s většími či menšími výkyvy kolem této rovnovážné polohy.

Kurz bitcoinu už pod 300 USD neuvidíme?

Když prozkoumáme graf, zjistíme, že výstup k 370 USD a následná korekce mohly vymezit rezistenci. Bude záležet na dalších dnech, jestli je rezistence dost silná, aby udržela kurz bitcoinu pod 370 dolary. Aktuální Fibonacciho retracementy vycházejí na hladiny 313 a 386 USD. Z minulosti se přitom ukazuje, že významnou roli plní cena na úrovni 309 USD, která má úlohu oddělovat dvoustovkové ceny od třístovkových. Začínají se objevovat názory a analýzy, že překročením 309 USD se bitcoin vymanil z dvoustovkových cen a nyní už půjde pořád nahoru. Možné to je.

Aktuálně tedy kromě rezistence na 370 můžeme uvažovat také o supportu na 309 USD. Zatím se zdá, že graf se bude pohybovat pod načrtnutou trendovkou, nicméně, i to se může změnit. Každopádně, překročit 390 USD už může být mnohem těžší.

graf ceny bitcoinu listopad 2015

Analýza počítá spíš s pesimistickou variantou, kdy po čase může dojít k návratu k cenám kolem 320 USD. Za posledních 14 dní totiž nikdo výrazně neprodával, a tak určitě dřív nebo později začne. Aktuální situace by také mohla přilákat shortaře. Mé doporučení je neprodávat, pokud držíte pozici z doby, kdy byla cena ještě pod 300. Pokud naopak máte pozici za nákupní cenu 320, pak bych spíš doporučil pozici prodat a počkat. Short je možný, ale počkal bych s ním na pondělí. Může se také objevit pokus o vymetení zejména shortařských stoplossů a krátkodobý výstup nad 370 USD a zpět.

Zájem o půjčky bitcoinu klesl na 8 tis. BTC s úrokem 0,0098%. Naopak v posledních chvílích roste zájem o dolary a to až o 3 mil USD na 23 mil USD a úrok na 0,0365. Tradeři tedy spíš počítají s růstem.

Hloubky trhu: Bistamp: převaha prodávajících 4:3, BTC-e: vyrovnáno, Bitfinex: vyrovnáno, Huobi: tam krátkodobě převažují prodejci, BTCChina: vyrovnáno, OKCoin: krátkodobě prodejci a to až 4x, Kraken: převaha kupujících 2x.

Doporučení: Další směr je nejistý, při pokračování pohybu do strany lze čekat návrat k 320 USD. Doporučuji držet dlouhodobé pozice, krátkodobé prodat, později short. Zároveň se však připravit na útok na 390, byť třeba po krátkou chvíli.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

728x90

foto: lyfaces.com

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

2 comments

  1. Roman

    Zdravím,
    jsem dost na rozpacích z vývoje ceny v posledních dnech. Při poslední bublině k 500 USD jsem prodal všechny btc a od té doby čekal na TO dno. Jenže zdá se, že vlak už ujel :/ Taknějak jsem nechtěl nakoupit, protože cena mi po celou dobu přišla nejistá a já očekával spíš propad někde k 260 USD. Najednou tu máme našlápnuto znova ke 400 a já mám dojem že jsem to projel. Má cenu ještě zkoušet do toho vlaku naskakovat a riskovat že koupím na vrcholu nebo si počkat spíš na korekci? Na jednu stranu pořád čekám nějaký větší výprodej, na druhou zase ten růst vypadá poměrně stabilně a nezdá se, že by mělo dojít v nejbližší době k zásadnímu propadu…

    • Dobrý den,

      já bych na vašem místě ještě nezoufal. Ten růst sice vypadá jako stabilní, ale já souhlasím s analýzou Ondry a s tím, že už dlouho nikdo pořádně neprodával a ono to přijde.. Nechci se vyjadřovat ve stylu, že „korekce musí přijít“, ale osobně ještě nějaký návrat k cenám lehce nad 300 USD v brzké době očekávám. V této chvíli, za ceny lehce pod 400, bych určitě nic nekupoval – na druhou stranu, z dlouhodobého hlediska je to jedno…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..