kurz bitcoinu analýza

Kurz bitcoinu – analýza. Trh čeká na změnu trendu

Kurz bitcoinu a supertrendovka

Ani minulý týden nepřinesl žádnou další indicii, která by napověděla, co bude s bitcoinem dál, pokud jde o vývoj jeho ceny. Aktuálně se kurz bitcoinu drží okolo 236 USD, kurzový střed napříč všemi burzami se za posledních zhruba měsíc a půl pohybuje kolem 238 USD. Sloupečky na grafu nám postupně doputovaly k „supertrendovce“, která začíná v srpnu minulého roku.

kurz bitcoinu analýza
Další vývoj na trzích je tedy velmi nejistý. Trh bude zřejmě očekávat proražení této trendovky, to je také důvod, proč klesají objemy. Pokud totiž nebude průraz úspěšný, může cena zamířit až pod cenu 200 USD. Ač se zdá, že k tomu fundamentálně není důvod, s ohledem na to, kolik již bylo do digitálních měn nainvestováno, přesto by pokles pod tuto hranici mnoho obchodníků jistě uvítalo. Nicméně, v případě, že k proražení dojde, nelze očekávat ihned nějaký šílený růst. Co nás tedy čeká v dalším týdnu? Dnes výjimečně TA s dvěma grafy

kurz bitcoinu
V době psaní analýzy klesala cena bitcoinu k 235 USD. Modrá vodorovná linie představuje zlomovou úroveň – v minulosti kolem této úrovně cena oscilovala, nebo se od ní odrážela. Často takovou cenu označuji jako pomyslný „střed patternu“. Aktuálně se tedy kurz bitcoinu pohybuje pod tímto pomyslným středem a protože jsou síly na trhu vyrovnané, očekávám v příštím týdnu návrat zpět někam do oblasti kolem 238-240USD.

Swapy naznačují vzestup

Co říkají swapy na Bitfinexu? Množství swapů i úroková sazba na BTC swapů (short) jsou delší dobu v poklesu a nejinak tomu bylo i v posledním týdnu (-6.20 %, úroková míra -0.0043 procentních bodů = -14,88 %). Na opačné straně, USD swapy (long) v posledních dnech mírně posílily co do množství, 26.6mil USD (+1.01 %). Úroková míra však nadále klesla na 0.0728 % (−0,0024 procentních bodů = -3.19 %). Opět je zde tedy vidět pokles zájmu o půjčky jako takový, s tím, že mírně převažují půjčky dolarové, což značí spekulaci na vzestup.

Doporučení: Od minulé analýzy bez větší změny. Stále držet, případně akumulovat. Bedlivě sledovat, nastavovat stoplossy

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: deviantart.com DayofGlory

 bitcoin burza coinmate

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..