kurz bitcoinu analýza

Kurz bitcoinu – analýza. Trend is your friend

.

Od začátku října ceny bitcoinů pozvolna rostou. Sice méně, než jsem očekával, ale alespoň něco. Na burze Bitstamp byla nejnižší cena kolem 604 USD a nejvyšší cena 616 USD. Vidíme, že rozdíl činí něco přes 10 USD.

Kurz bitcoinu pokračuje v růstu, sleduje trend

Tento růst má pravděpodobně příčinu v kopírování trendové linie, která se v minulosti ukázala jako velice silná. Objevilo se sice několik špiček pod, ale vždy se našlo dost obchodníků, kteří to svými nákupy vrátili zpět nad linii. Bude trend pokračovat?

cena bitcoinu říjen 2016

Na grafu je vidět, že jakási „lenost“ při pohybu nahoru je dána vlivem rezistence, která se nachází kdesi kolem 614 USD (Bitstamp) Tato linie rozděluje poslední vzor na část nahoře a část dole. Pokud by cena bitcoinu zamířila nad 614 USD po několika dnech, pak se z této linie stane support. Ale nejprve je třeba ji úspěšně prorazit.

Stalo se to už v minulosti – 7. září, ale tomuto pokusu rychle došla šťáva a několik dobře umístěných dumpů cenu poslalo zpět pod 614. Nyní je však spodek pod vlivem silné trendovky. Buď tedy dojde konečně k průrazu nahoru, nebo to trendovka nevydrží a vrátíme se k 590 USD. Uvidíme kdo bude silnější.

Osobně doporučuji zatím sázet na růst k cílové částce 660 USD. Pokud se průraz podaří, mohlo by to k této částce vystoupat rychleji. Držte otevřené pozice, stoploss zůstává 590 USD, pokud si věříte, dejte ho třeba na 600 USD.

Sentiment na trhu, burzy

Na OKCoinu bylo otevřeno významné množství longů v posledních 24 hodinách. Ze 44 % na 50 % a spekulanti jedním a druhým směrem jsou v paritě. Co do objemu se víc sází na long 38 % ku 33 %

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Na Bitfinexu počet otevřených longů poklesl o 3mil USD. Uzavřelo se ale 1000 BTC shortů. Spíš tedy přibylo traderů kteří nemají žádnou pozici.

Hloubky trhu: Bitstamp – 4:3 kupující, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex – 2x kupující, BTCChina – 5:4 kupující, Kraken – vyrovnáno

Doporučení: Dál držet, neprodávat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..