bitcoin růst a pád

Kurz bitcoinu – analýza. To byla jízda! A ještě bude

.

Minulý týden klesal bitcoin v zásadě podle předpovědi, velkou změnou byl až vývoj ve čtvrtek a v pátek. O co přesně šlo a co bude následovat, to zkusím nastínit v dnešní analýze.

Ohlášený konec čínských burz spustil výprodeje bitcoinu

Čas od času je růst bitcoinu přerušen prudkým, doslova bleskovým výprodejem. Při takovém výprodeji dojde k poklesu ceny o více než 30% oproti maximu. Pak se kurz bitcoinu obvykle srovná a po měsíci či dvou pokračuje vzhůru. Jeden z takových prudkých výprodejů nastal i v závěru tohoto týdne. Tyto výprodeje snad bylo možné předvídat, dokud se nevyjasnilo, jak to čínské státní orgány doopravdy myslí se zavíráním tamních směnáren. A protože se přes Čínu se obchoduje něco okolo 10% trhu s bitcoinem (na druhou stranu, ještě loni to bylo kolem 70 %), musely se zprávy o postupném uzavírání burz a směnáren v Číně promítnout do ceny kryptoměn.

Nebyl to ale jediný důvod, proč cena bitcoinu tak prudce padala. Shodou okolností totiž tento pátek expirovaly čínské (zase) futures. Je konec čtvrtletí a tento typ futures zpravidla expiruje v polovině měsíce. I na jiných místech, kde se futures obchodují, dochází postupně k expiraci v těchto dnech. V souvislosti s poklesem ceny a negativními vyhlídkami po zavření směnáren se s blížícím se datem expirace prodávalo jako o závod. A dalo se také odhadnout, že k případnému obratu dojde po otevření nového čtvrtletí.

A tak se i stalo. V západních zemích se cena bitcoinu krátce dotkla hranice 3000 USD (na Bitfinexu 2980 USD) a pak došlo k rychlému růstu, až se cena ustálila kolem 3800 USD. Zatím se zdá, že výše to nepůjde.

Opravdu může zavírání směnáren mít takový vliv na cenu? Určitě může, zejména v dotyčných směnárnách budou velké snahy se držených bitcoinů zbavit. Až do ukončení jejich činnost se bude prodávat dál. Je otázkou, jak moc budou tyto prodeje reflektovat západní burzy. Kvůli obtížným arbitrážím mezi čínským a západním světem se může stát, že čínské ceny budou až do zavření směnáren úplně někde jinde.

A skutečně dojde k zavření? Já osobně si myslím, že nikoliv, minimálně tedy u těch velkých hlavních, jako je OKCoin nebo Huobi. Regulátoři nakonec vymyslí nějaký systém regulace, který udrží tyto směnárny naživu. Dokonce chovám podezření, že sami čínští státní představitelé mají majetky v bitcoinu a tato panika byla uměle vyvolána ve snaze srazit cenu níž a umožnit těmto lidem dokoupit a navýšit své pozice.

Co nás čeká dál?

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

kurz bitcoinu analýza září 2017

Podzim ve znamení volatility

Inu, budoucnost je nejistá. Díky minulému vývoji máme nyní definován kanál se šířkou 2000 USD, kde se může cena pohybovat. To může být ráj pro vlnkaře, kteří využívají vysokou volatilitu. A právě budoucí vysoká volatilita je asi to jediné, na co si lze vsadit. Dokud bude cena bitcoinu v tomto kanále, je v zásadě situace v pohodě. Situaci vidím pozitivněji, než během pátečních výprodejů. Dost možná se cena bude pohybovat bokem, za vysoké volatility pendlovat někde mezi 3600-4600, nebo ohrožovat hranici 3000 USD.

Příští rok se ale klidně může stát, že se obchodování přesune zpět pod hranici 3000 USD, k něčemu podobnému došlo v roce 2014, kdy se obchodování přesunulo pod vrchol, aby se vyplnila střední oblast růstu. Rozhodně bych se na to připravil, nic neroste věčně.

Sentiment, úroky na burzách, hloubka trhu

Bitfinex: Sentiment je vyorvnaný s mírnou převahou na shorty (17:18)

OKEX: Pravděpodobně díky čínské situaci je silně short: Na hlasy 46:53, na objem 18:35

Na Bitfinexu si lze půjčit dolary za úrok 0,065%, což je pokles z 0,076%. Bitcoiny si lze opatřit za úrok 0,028% což je nárůst z 0,021%

Hloubky trhu: Bitstamp: vyrovnáno, Bitfinex: vyrovnáno, OkCoin: 5:3 převažují prodávající, Kraken: vyrovnáno.

Doporučení: stále držet polovinu BTC a polovinu USD

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..