kurz bitcoinu prosinec 2015 cena btc

Kurz bitcoinu – analýza. Tento týden vládnou býci

Býci převálcovali minulý týden bitcoinový trh, Medvědi pravděpodobně opět upadli do zimního spánku. Není to neobvyklé takhle na podzim. Díky tomu se cena bitcoinu v páteční večer uzavírá kolem 450 USD. A výhled je zatím ještě optimistický.

Předpoklad růstu ceny bitcoinu k 500 USD 

Efektivní výnos aktuálního růstu se pohybuje někde kolem 130 USD na 1 BTC, to za předpokladu, že držíte bitcoin od ceny cca 320, kde zhruba došlo k onu vystřelení rakety na měsíc. Celkový růst tak činí 40%, což rozhodně není špatné. Nicméně takových traderů bude minimum, trefit správně vstup a výstup je takřka nemožné. Navíc, stále je tu možnost dalšího růstu k 500 USD

Graf bitcoin prosinec 2015

Na grafu je vidět, jak aktuální růst sleduje dosti prudkou trendovku a zároveň je naznačeno, že maxima, kterých ceny dosahují, se vůči trendovce snižují. Ze začátku to vypadalo, že ke zlomu dojde již v neděli, na ceně 440 USD. Nyní, po vyšplhání na 451 se spíš zdá, že cena 500 USD, která je v současnosti určitě značnou rezistencí, už není tak daleko. Pořád tak může být dost obchodníků, kteří budou nakupovat dokud nebude dosažena tato hranice. V závěru bude rychlost výstupu akcelerovat.

Opačný pohled však může připustit, že závěrečná akcelerace již proběhla a to právě výstupem z 410 na 450 v jednom dni a nyní dojde k vybírání zisků. Pro rozhodnutí, kdy začíná ono vybírání zisků, při kterém bude docházet k poklesům, lze jednoduše odvodit od spodní trendovky. Jakmile bude překročena, bylo by dobré bitcoiny opět prodat.

Bitfinex MF: Zájem o půjčky bitcoinů klesl v objemu pod 8tis BTC a úroková sazba dosahuje minimálních hodnot 0,0055%. Objem dolarových půjček dle očekávání stoupá na 24.8 mil USD a úroková sazba 0,0522%

Hloubly trhu: Bitstamp: prodávající 3:2, BTC-e: prodávající 2:1, Bitfinex: vyrovnáno, OKCoin: převažují kupující 5:2.

Doporučení: Nenakupovat, držet pozice, počkat na dosažení 500 a prodávat tam. Pokud bude překročena trendovka směrem dolu, prodat bez váhání.

Disclaimer (aneb – já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde): Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna
 foto: CC Flickr, Sam Valadi

Podobné články

2 comments

  1. chuck

    Byci v poslednich dnech opravdu uzasne tlaci. A volume na cinskych burzach je porad uzasne. Nove maxim by mne neprekvapilo.

    • 500 by mě také nepřekvapilo, stejně tak jako následné rychlé vybrání zisků a pád někam těsně nad 400. Je to taková pěkná tradice, takhle před Vánoci 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..