graf - predikce bitcoin

Kurz bitcoinu – analýza. Teď už jen nahoru?

Již několik týdnů sledujeme tajemný trojúhelník, který vymezuje prostor pro vývoj ceny. Každým dnem je přitom ten prostor užší a užší a nevyhnutelně se blíží okamžik, kdy tlak obou hran bude tak silný, že kurz bitcoinu prorazí jednu stranu a pod tlakem vystřelí pryč. A nebo už ten okamžik nastal? To nám ukáže další sobotní analýza (psaná v pátek večer).

Cena bitcoinu překročila kritický bod rezistence

Analýza z minulého týdne vznikala pod vlivem pátečního výprodeje. Počínaje sobotní půlnocí – v tu dobu poklesla cena bitcoinu na 412 USD – však došlo k obratu a od té doby ceny plynule rostly, mimo jednoho krátkého středečního zaváhání. Když se však podíváme do grafu, zjistíme, že to byl rozhodující okamžik. V tu dobu totiž došlo k překročení kritické rezistence 424 USD a k horní hraně trojúhelníku zbývaly už jen 3 dolary. Pokud by cena nevydržela nad hranicí 424 po aspoň 24 hodin, znamenalo by to návrat zpět dolů a možná níž. To se však nestalo a v pátek konečně došlo k průrazu směrem vzhůru. V době psaní analýzy se cena bitcoinu pohybuje nad 431 USD.

Trading_view_16_4_2016

Dalšího osudu ceny bych se nebál. Na výběr jsou dva krátkodobé cíle. Ten konzervativní je na úrovni 445 USD a odpovídá tak poslednímu vrcholu na konci února. Druhý cíl je vzdálenější, někde v rozmezí 460-470 USD a odpovídá tak vrcholu v polovině prosince a na začátku ledna roku 2016. Jedinou kaňkou na aktuální situaci je nevýrazná výše objemů. Jsou tam sice sloupce vyšší než v minulosti, ale o závratná čísla také nejde. Může to ukazovat na váhavost obchodníků, nebo na nedostatečnou sílu pohybu. Proto doporučuji nezapomínat na stoploss, který bych umístil na úroveň 420 USD

Ethereum – ETH zažije ještě jeden pád

Ethereum graf přijde pád cenyBudu-li předpokládat, že u ETH aktuální vývoj není pouhou korekcí, ale splasknutím bubliny, vejde se tam ještě jedna Elliotova vlna k ceně cca 14mBTC. Pořád podle mě platí, že k nalezení dna pádu si bude muset ETH projít krachem cen, tedy prudkému výprodeji pod 10mBTC. To kvůli očištění od těch, který nakupovali nad 10mBTC, kde jsou objemy nejvyšší. Tento masivní propad nemusí nastat hned příští týden (jak je naznačeno, ale kdykoliv dokud se pohybujeme pod tredovkou). Doufám ale, že se nic takového nestane (nebo aspoň nikomu, kdo čte tyto analýzy)

Burzy, úroky, hloubka trhu

Na Bitfinexu došlo k nárůstu objemů u půjček USD a to 1.5 mil USD (celkem 27.5 mil USD). Množství shortů stagnuje na 16 tis BTC. Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-e 2x prodávající, Bitfinex plichta, BTCChina také v paritě. Kraken lehce vedou kupující (o 1.3x víc.)

Doporučení: BTC – pokud nemáte nakoupeno, tak zkusit ještě nakoupit, jinak držet pozici. ETH – zatím bych nenakupoval, naopak doporučuji zbavit se zbytku a počkat na lepší ceny. Připravte se na nějakou formu panických výprodejů před obratem

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

  1. Jakub Worel

    Nadherna analyza. Sam bych to nenapsal lip. Ale BTC ted nejspis spadne dolu na 415 USD pred tim rustem.
    No co s ETH? To je podle mne uplne vodepsany. Vsem ted uz musi byt naprosto jasny, slo o obycejnou bublinu a cena bude do konce mesice nekde na 2 USD odkud to vsechno vyrostlo. Pumperi co nafukovavali bublinu jiz maji jiste prodano a shortuji na paku co to da. ja si tipuju cenu ETh za mesic odedneska na 2 USD a to jsem jeste optimista.
    rada ptaka loskutaka – prodej vsechno co mas a za dolary si kup neco k jidlu do briska, protoze co mas v zaludku v brisku to ti nikdo nevezme. Vsechny tyhle coiny jsou jen virtualni. Dnes to ma cenu zitra uz ne. Pozor na ETH, vzdy to muze klesnout jeste niz nez to je, zastavit se tu muze leda tak na nule

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..