cena bitcoinu květen 2015

Kurz bitcoinu – analýza. Střídavě oblačno, dlouhodobě jasno

S předpovědí vývoje ceny na delší období je to stejné jako u předpovědi počasí. Dokonce ještě hůře. Možná lze s určitou dávkou štěstí předpovědět několik následujících hodin, ale po uplynutí jednoho týdne už může být všechno úplně jinak a je třeba se na graf podívat znovu a vytvořit novou technickou analýzu. A protože týden uběhl jako voda, opět jsem tu, abych vám nastínil, co jsem v čárách objevil.

Trendovka proražena bez větších následků

Během minulého týdne  vyšplhal kurz bitcoinu až k 250 USD, a to až nečekaně rychle. Spíš jsem počítal, že výstup bude pomalejší. Poté došlo ke korekci, ale i tak další vývoj vypadal optimisticky až do středy, kdy došlo k dalšímu nečekanému dumpu. Na Bitfinexu se během hodiny protočilo 10 tisíc bitcoinů, což je rozhodně méně, než při minulém propadu. Další pokus o dump proběhl včera před půlnocí, ale nakonec jej kupující přetlačili a kurz bitcoinu se prakticky nezměnil, přesto přes 7 tisíc bitcoinů změnilo majitele. Minulý týden jsem upozorňoval na kritickou trendovku, která by znamenala propad zpět k cenám kolem 220 a níže. Krátkodobě byla tato trendovka proražena, ale právě … a to je ta zrádnost jakékoliv burzy … díky velkým nákupům, které byly reakcí na proražení, se nakonec cena udržela nad ní. Z toho je vidět, že ne každé proražení trendovky musí nutně znamenat propad.
cena bitcoinu 2015Bohužel, další vývoj není moc jasný a prakticky se nedá předpovědět. Budete se muset spokojit s konstatováním, že se cena může vydat libovolným směrem. Ale aspoň napíšu důvody.

Kurz bitcoinu a co od něj očekávat

Po posledním dumpu ohrožuje kurz kritickou trendovou linii a i přesto, že zde byl jeden pokus o další dump, existuje reálně riziko, že nakonec k průrazu dojde. Za jiných okolností by aktuální pattern znamenal signál k okamžitému prodeji. Podíváme-li se však na aktuální hloubku trhu, tak zjistíme, že jsou v cenovém rozpětí 70 USD nabídky a poptávky spíš vyrovnané. Opačná data máme ale ze swapů na bitfinexu. Dolarové swapy dosáhly v rámci posledních 6 měsíců rekordních sum. Úroková sazba sice klesá, i tak je oproti únoru více než dvojnásobná. Naproti tomu množství bitcoinových swapů od konce dubna kleslo o třetinu a úroková sazba o polovinu. Z toho je vidět, že spekulanti spíš sázejí na růst, než na pokles.

Krátkodobě lze tedy očekávat pokles, dlouhodobě to však vypadá na vzestup. Je tu tedy i možnost, že za týden budeme mít velice podobné ceny jako dnes.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: CC Flickr, Steve Jurvetson

 burza binance

5/5 - (3 votes)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

6 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..