bitcoin kurz únor 2016 analýza

Kurz bitcoinu – analýza. Spekulanti jsou citliví na šoky

.

Minulý týden ukázal, že bitcoin … nebo alespoň jeho cena … není v bezpečí před centrálními bankami. A opět to byla Čínská lidová banka, která nepřímo, ale zato prudce zahýbala cenou bitcoinu směrem dolů. I když možná v tomto případě mohlo jít i nepromyšlené (nebo možná až moc dobře promyšlené) kroky velkých čínských směnáren. Nemožnost vybrat bitcoiny ze směnárny … byť jen po dobu jednoho měsíce … to rázem spoustě lidem připomnělo velkou kauzu zániku burzy MtGox. Spekulanti jsou na takové šoky citliví.

Spekulanti utíkají z čínských burz přes juany

A jakmile informace o měsíčním uzamčení výběrů bitcoinů vešla ve známost, významné množství spekulantů se rozhodlo směnárny rychle opustit směnou bitcoinů za čínské juany. Co se stane, když se hodně lidí rozhodne bitcoiny prodávat? Samozřejmě, kurz zamíří směrem dolů – přesně to jsme také mohli sledovat v přímém přenosu. Více informací o opatřeních burzy OKCoin a Huobi najdete v tomto článku.

Kromě černého čtvrtku (kdy někde praskaly stoplossy i na cenách 700 USD) to mohl být klidný týden. Od minulého pátku cena vyrostla až na 1068 USD. Pak sice došlo k výprodeji, ale pokles se podařilo zvrátit a cena vystoupala až na 1077 USD, dotkla se tak cílové částky určené v minulé analýze. A pak nastal onen zmíněný čtvrtek.

bitcoin analýza 2017

Cena bitcoinu má i přes korekci růstový trend

Pokud krátkodobé výprodeje, byť v obrovském rozsahu, neodradily zájemce o bitcoin, pak by mělo brzy dojít k vyrovnání a následnému růstu podle zelené trendovky. Alternativně může dojít k variantě žlutý trojúhelník, tam může krátkodobě hrozit korekce až k 880 USD, ale i to by se mělo na této ceně otočit.

Vícero zpráv přispívá k pozitivní náladě na trhu. Nárůst uživatelů platformy Coinbase, nebo cena bitcoinu 1600 USD v Nigérii. Obecně může rozšíření bitcoinu do méně rozvinutých zemí zvýšit celkovou poptávku po bitcoinu. Na druhé straně jsou protirůstovými faktory jednak nejasná situace v Číně a pak také zvyšující se poplatky za transakci kvůli přetížené síti.

Sentiment na trhu, burzy a úroky za půjčky

OKCoin top traders hlasují 58:42 pro long. Co do objemu maginů je to vyrovnané.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Na Bitfinexu klesl zájem o USD, úvěry se nabízí i za úrok pod 0.03%. Vzrostly úroky za bitcoiny, a to na neuvěřitelných 0.1%. Spekulanti tedy sází na pokračování výprodejů – to je docela významný faktor

Hloubky trhu: Bitstamp – 2x kupující, BTC-e – 5:4 prodávající, Bitfinex – vyrovnáno, OKCoin – vyrovnáno, Kraken = vyrovnáno.

Při podobných tlacích na cenu se zvyšují také objemy obchodů na burzách, nejen na těch největších, nárůsty likvidity jsou vidět např. na Coinmate, kde můžete obchodovat i v páru CZK/BTC. Zvýšené objemy obchodů hlásí i česká směnárna Simplecoin.

Doporučení: I přes silný výprodejový tlak jsem přesvědčen, že cena bitcoinu bude spíše pokračovat v růstu. Kritickou zůstává úroveň kolem 880 USD, pakliže by výprodeje překročily tuto hranici, může to způsobit opravdovou prodejní paniku. Stoploss dejte tedy raději pod tuto cenovku.

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..