cena bitcoinu jde nahoru

Kurz bitcoinu – analýza. Shortovat bitcoin se nevyplácí

.

Cena bitcoinu nabrala očekávaný směr

V polovině října bych rád měl pro shortaře dobré zprávy… ale nemám. Cena bitcoinu je na vzestupu a nejinak tomu bylo i minulý týden, kdy došlo k většímu skoku a to konkrétně z ceny 610 na 636 USD, kde se další růst prozatím zastavil. Prozatím. Z grafu zatím vidíme pozitivní trend a jak už bylo zmíněno v minulé analýze, „trend is your friend“ a proto tedy ty shortaře nemohu potěšit. Podívejme se na graf:

cena bitcoinu stoupá

V následujícím týdnu může dojít k malé korekci třeba zpět k 615 USD, ale spíš se nějakou dobu budeme držet současné úrovně a pak bude následovat skok k 660. Těžko odhadnou kdy, ale graf vývoje ceny by se měl formovat do oblouku, který končí na cenách kolem 780 USD. Tam lze z počátku očekávat rezistanci. Předtím se ale kurz bitcoinu pozastaví na úrovni kolem 660 USD.

Doporučuji stále držet. Stoploss bych doporučil posunout k hodnotě 605 USD. Pokud jste s nákupem dosud váhali, tak je pořád ještě čas nakoupit nebo dokoupit.

Sentiment na burzách a hloubky trhu

Top Trader Sentiment Index na OKCoin padl během týdne na short stranu až na úroveň 44 %. Většina traderů pravděpodobně sázela na návrat ceny zpět k 600. Poslední dobou však roste počet longů a momentálně je stav vyrovnaný. Do long pozic je ovšem nalito mnohem víc prostředků, než do shortů, konkrétně 44 % : 31 %.

Skok na 640 USD zvýšil na Bitfinexu zájem o BTC swapy o cca 4500 BTC, ale většina zůstala ležet ladem a až ke konci týdne došlo k postupnému otevírání shortů za cca 2000 BTC. Postupně dochází otevírání long pozic, v celkovém objemu kolem 2mil USD.

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – vyrovnáno, Bitfinex – 2x kupující, BTCChina vyrovnáno, Kraken – převaha kupujících

Doporučení: držet a nepouštět.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

  1. Michal

    Jen by mne zajímalo, kam by ty naznačené rovnoběžné přímky sahaly, kdyby se vzal graf s delším historickým pohledem na časové ose. Brát to podle hesla „trend is your friend“ jenom od půlky roku, není podle mne moc vypovídající, jen to pěkně vypadá (aneb nevěřím statistice, kterou si sám nezfalšuju). Spíš bych řekl, že je to přání otcem myšlenky, než jak to bude v reálu vypadat 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..