bitcoin kurz analýza medvědí trh

Kurz bitcoinu – analýza. S nákupy ještě počkejte

.

Minulý týden cena bitcoinu překvapivě rostla, až dosáhla hodnoty skoro 12000 USD. V předchozí analýze jsem přitom předpovídal strop kolem 11200 USD, což není daleko, navíc se to kolem této ceny točilo několik dní. Pak došlo k propadu někam k dnešních 9300 USD. Zatím to nevypadá, že by se chtěl bitcoin od něčeho odrazit.

kurz bitcoinu analýza únor 2017 grafy

Trh je stále v medvědí fázi, s nákupy počkejte

Pokud budu považovat poslední růst z ceny 6000 USD na 12000 USD (pozor, je to skoro 2x zisk!) za souvislý, pak lze k tomu nakreslit fibonacciho retracementy a odhadnout hloubku propadu. Graf se může odrazit víceméně už na současných cenách, další záchytnou úrovní je 8200 USD. Po odrazu dojde k útoku na červenou přímku a teprve její překročení může znamenat, že významný downtrend je na ústupu. Bez ohledu na počet záchytných bodů je třeba dále považovat současný trend za medvědí a nebezpečí dalšího propadu proto trvá.

Doporučuji zatím čekat s nákupy. Ty nechat až na okamžik překročení červené linie. K této linii se graf může přiblížit všemi způsoby, tedy jak mírným propadem, pohybem do strany nebo i mírným růstem. Proto zatím nevidím žádný prostor pro krátkodobé spekulace. Na long to rozhodně není, na short je to příliš riskantní.

Sentiment na burzách, úroky na lendingu

OKEX futures sází na long, a to z 53%, oproti tomu 46% traderů hlasuje pro short. V longu je přitom zainvestováno kolem 40% zůstatků oproti 22% v shortech. Tato situace může nakonec vyústit v krátký propad za účelem zpeněžení longů, po kterém pochopitelně následuje růst.

Tuto možnost rozšiřuje rozložení longů a shortů na Bitfinexu. Množství longů kleslo z 37k BTC na 26k BTC. Shorty naopak vyrostly z 9k BTC až na 21k BTC.

Úroky na půjčky dolarů klesají z 0,0371% na 0,0268%. Oproti tomu úroky na BTC se pohybují kolem 0,09%

Doporučení: čekat na překročení linie.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

3 comments

 1. David

  Děkuji za analýzu. Já tyto znalosti technických analýz nemám, takže jsem rád, když to někdo udělá za mne. Samozřejmě beru tyto analýzy s velkou rezervou, myslím, že cenu BTC dokáže snadno ovlivnit pár spekulantů operujících s velkým množstvím BTC (nebo peněz) a to žádná analýza dopředu neodhalí.

 2. mendrit

  Myslím, že sledovat nějaký fundament + TA analýzy vede při daytradingu k plusu, ale cokoli dál co nereflektuje denní zprávy už je dost o věštbě.

 3. Martin

  Nepsal jste začátkem prosince, že horní rezistence bitcoinu bude kolem 11.400 USD? No ona pak byla asi 20.000 USD, ale ok. Pak jste psal, že to klesne na 60%, a ono to kleslo na 30%.

  Teď je tu spousta odborných pojmů, vypadá to fakt odborně, jenom stále váhám, jestli by orangutan co vylosuje z klobouku jestli koupit nebo prodat neměl lepší výsledky než vy, jen by to nebylo tak odborné a člověk by se nepřipadal jak analytik.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..