bitcoin kurz analýza medvědí trh

Kurz bitcoinu – analýza. S nákupy ještě počkejte

.

Minulý týden cena bitcoinu překvapivě rostla, až dosáhla hodnoty skoro 12000 USD. V předchozí analýze jsem přitom předpovídal strop kolem 11200 USD, což není daleko, navíc se to kolem této ceny točilo několik dní. Pak došlo k propadu někam k dnešních 9300 USD. Zatím to nevypadá, že by se chtěl bitcoin od něčeho odrazit.

kurz bitcoinu analýza únor 2017 grafy

Trh je stále v medvědí fázi, s nákupy počkejte

Pokud budu považovat poslední růst z ceny 6000 USD na 12000 USD (pozor, je to skoro 2x zisk!) za souvislý, pak lze k tomu nakreslit fibonacciho retracementy a odhadnout hloubku propadu. Graf se může odrazit víceméně už na současných cenách, další záchytnou úrovní je 8200 USD. Po odrazu dojde k útoku na červenou přímku a teprve její překročení může znamenat, že významný downtrend je na ústupu. Bez ohledu na počet záchytných bodů je třeba dále považovat současný trend za medvědí a nebezpečí dalšího propadu proto trvá.

Doporučuji zatím čekat s nákupy. Ty nechat až na okamžik překročení červené linie. K této linii se graf může přiblížit všemi způsoby, tedy jak mírným propadem, pohybem do strany nebo i mírným růstem. Proto zatím nevidím žádný prostor pro krátkodobé spekulace. Na long to rozhodně není, na short je to příliš riskantní.

Sentiment na burzách, úroky na lendingu

OKEX futures sází na long, a to z 53%, oproti tomu 46% traderů hlasuje pro short. V longu je přitom zainvestováno kolem 40% zůstatků oproti 22% v shortech. Tato situace může nakonec vyústit v krátký propad za účelem zpeněžení longů, po kterém pochopitelně následuje růst.

Tuto možnost rozšiřuje rozložení longů a shortů na Bitfinexu. Množství longů kleslo z 37k BTC na 26k BTC. Shorty naopak vyrostly z 9k BTC až na 21k BTC.

Úroky na půjčky dolarů klesají z 0,0371% na 0,0268%. Oproti tomu úroky na BTC se pohybují kolem 0,09%

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Doporučení: čekat na překročení linie.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..