cena bitcoinu kurz září 2017

Kurz bitcoinu – analýza. Regulátoři nakupující neodradili

.

Při psaní minulé analýzy to už už vypadalo s Bitcoinem nahnutě. Zákazy v Číně vyvolaly prodeje a i když pak došlo ke korekci, kolem ceny 4000 USD se vytvořila dočasná rezistance. V závěru analýzy jsem radil, že dokud je cena pod určitou trendovou linií, je dobré míti prodáno. To mimo jiné znamená nakoupit při průrazu. Netušil jsem, že se o to trh pokusí již v pondělí a byl to úspěšný pokus. Jako by se průrazem této linie něco uvolnilo a o kryptoměnu byl najednou takový zájem, že kurz bitcoinu během týdne vystoupal až k maximální ceně 4280 USD. V době psaní analýzy stojí 4150 USD.

Zprávy o možných regulacích s trhem nic moc nedělají

Bitcoin není omezován jen v Číně. Podobné regulace budou zřejmě postupně zavedeny i v JižníKoreji, pokud se potvrdí zprávy o možném zastavení obchodování a regulacích prodeje ICO. S  cenou bitcoinu to však neudělalo prakticky vůbec nic. Bitcoin přitom začíná mít problém i v České republice, kde postupně jedna banka za druhou výrazně omezuje transakce, které jsou spojeny s nákupem kryptoměn a směnárnám tak ubývá prostor pro obchodování. Bitcoin se ale vždy ze všech ran zmátořil a obnovil růst. Tak snad tomu bude tak i tentokrát…

Napoví graf?

graf kurzu bitcoinu září 2017

Jelikož na trhu stále vládne vysoká volatilita, tentokrát jsem zvolil graf, kde jedna svíčka pokrývá 4 hodiny (místo obvyklého grafu, kdy svíčka pokrývá jeden den). Je na něm vidět výrazná trendovka, která však byla v pondělí proražena a došlo k nákupům. Ale i přes ta významnou událost nejsou pozorované takové objemy jako při pádu na 3000 USD pár dní předtím.

Prorazí nakupující další metu?

Může to znamenat, že mnoho spekulantů ještě nenakoupilo. Po celý ten růst, který byl minulý týden pozorován, byl přitom na Čínské burze OKCoin indikován převis shortů, a růstem proti nim docházelo k jejich postupné likvidaci. Tyto nucené nákupy přitom podporují růst ceny. Ve čtvrtek a v pátek se růst zastavil o další červenou linii, a teď bude záležet, jak velkou sílu má trh k jejímu proražení. Podle mě stále velkou.

Je třeba ale uvést i opačný scénář – co když to trh neprorazí? Je možné, že pokus o průraz bude trval déle a cena bitcoinu bude kopírovat červenou linii po nějaký čas mírně dolů, a teprve po nějakém čase se to vzchopí. Ale také může v pondělí vyjít nějaká překvapivá zpráva, která pošle bitcoiny opět dolů, to jsou situace, které prostě nejdou predikovat.

Povšimněte si také, že aktuální zastavení odpovídá 61.8% retracementu, i to může být důvod k následné otočce dolů. V tomto směru doporučuji nastavit stoploss na 4000 USD a většinu svého rozpočtu na této ceně směnit na fiat, abyste mohli při dalším poklesu nakoupit levněji.

Sentiment na trhu, úroky na burzách, doporučení

100 největších traderů na Okexu hlasuje pro long 62%. Své rozpočty mají v průměru alokované na 29% long a 24% short.

Na Bitfinexu jsou long a shorty v paritě.

Dolar si lze půjčit za 0.042% denně, přičemž minulý týden to bylo 0,05%

Bitcoin si lze půjčit za 0.023% což je také pokles z původních 0,027%

Hloubka trhu: Bitstamp: 2:3 kupující, Bitfinex 2x prodávající, OKCoin vyrovnáno, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: Dále spekulujeme na růst, takže držíme, stoploss nastaven na 4000 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

6 comments

 1. mendrit

  Tak zkus to stejné třeba s ČS. Jinak posílat více jak 10k euro když to není nutnost je zbytečná komplikace.

 2. arote

  Chtěl bych se zeptat autora, co je míněno …kde postupně jedna banka za druhou výrazně omezuje transakce, které jsou spojeny s nákupem kryptoměn… ? Jak omezují a které banky omezují?

  Moje zkušenost z 20170915 u Fio banky byla, že se ptali na původ peněz (převod > 10k€) a účel transakce při převodu na bankovní účet od bitstamp.net . V pátek ve 12:30 jsem zadal příkaz a asi za 2 hodiny přišel dotaz:

  Vážený pane,
  banky dle zákona č. 253/2008 Sb., § 9 odst. 1 mají mimo jiné povinnost provádět kontrolu transakcí na účtu a mají právo klienta požádat o vysvětlení případně doložení transakcí, které probíhají na jeho účtech vedených u dané finanční instituce. Doložené dokumenty má banka právo kopírovat, stejně tak má ale povinnost zachovávat mlčenlivost a bankovní tajemství v kompetencích příslušného zákona.

  Žádáme Vás tímto o poskytnutí následujících informací:
  * vysvětlení původu přijatých finančních prostředků
  * vysvětlení účelu odchozí transakce

  na který jsem slušně a stroze odpověděl (vše legitimně dle zákona o nevěře), v pondělí 20170918 13:01 přišel mail z bitstamp.net , že peníze jsou na místě a 2 dny na to chtěli z Fio banky upřesnění informací (budilo to na mne dojem, že ta kontrolka nemá ani potuchy o čem je řeč), na který jsem opět slušně odpověděl (můj drahý státe, milý finanční úřade, z pěti prstů na své ruce ti ukážu jediný, ten jediný správný).

 3. Bitcoiner

  Dalsi fork ma relay protect, jen pitomci porad doufaji v dalsi free prachy.
  Nebude nic, vydelat musi kazdej sam

 4. mendrit

  Moje očekávání jsou sílící pozice BTC kvůli oznámení dalšího vzniku alternativ z BTC pro jejich držitele.
  Další úpadek BTC Cash kvůli automatickému přístupu majitelům blockchain.info peněženky v příštích dnech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..