aktuální kurz bitcoinu test

Kurz bitcoinu – analýza. Pozor na test nejvyšší ceny

.

Po dalším týdnu tu máme čerstvou technickou analýzu. Nejprve ale obvyklou rekapitulaci minulého týdne, kdy je třeba konstatovat, že minulá technická analýza nepředpověděla vývoj tak přesně, jako ta předchozí. Nicméně, v tomto případě by to snad nemuselo vadit, zejména pokud i nadále držíte pozici nakoupenou při kurzu bitcoinu na 228 USD. V tuto chvíli váš nerealizovaný zisk činí rovných 50 USD na jeden koupený bitcoin. To jde, ne? Co tedy nebylo tak přesné?

Kurz bitcoinu ovlivnil fundament – osvobození od DPH

Předpovídaná korekce se ještě neobjevila a bitcoinová raketa tak pokračovala v rovnoměrném přímočarém pohybu směrem vzhůru. Novou energii přitom bitcoin získal čtvrtečním rozhodnutím evropského soudu o vyjmutí bitcoinů z povinnosti platit DPH z každé směny. Rozhodnutí platí pro celou Evropu, což je významný region a tak se tato pozitivní zpráva musela projevit i na kurzu bitcoinu. A místo očekávané korekce došlo okamžitému vzrůstu ceny o 10 dolarů z 268 USD na 278 USD, místy došlo ke krátkodobému překročení hranice 280 USD. I tak to zatím vypadá, že hranice 280 USD je rezistancí. (Podle mého názoru by ta rezistance mohla být až na 285 USD). Je zřejmé, že i budoucí vývoj ceny BTC bude pod vlivem tohoto fundamentu, což významně sníží vypovídací hodnotu jakékoliv technické analýzy.

aktuální kurz bitcoinu
Na grafu je vidět, že se cena bitcoinu významně odchýlila od původní trendové linie. Čím větší je odchylka, tím větší je pravděpodobnost korekce a návrat k trendové linii. Na druhou stranu, minulost bitcoinu už několikrát ukázala, že i tím stoupá šance na prudkou kombinaci pump-dump. Na grafu je naznačena šedivými svíčkami. Tam by mohlo dojít k novému testu úrovně 310 USD, samozřejmě že lze očekávat okamžitý návrat zpět k úroveň kolem 270 USD.

Pozor na cenový test – nekupujte na vrcholu

Investovat v této části je vysoce rizikové, protože kterákoliv cena může být nakonec ta nejvyšší a ten kdo nakupuje v takových chvílích zpravidla kupuje velice drahé třešničky na dortu. I tak to může být ideální místo na prodej. Ovšem je třeba se smířit s tím, že je prakticky nemožné trefit nejvyšší cenu. Pro konzervativní obchodníky doporučuji zvednout stoploss na 259 USD a vyčkat dalšího vývoje.

Na Bitfinexu nadále klesají úroky u bitcoinových půjček, aktuálně k 0,0056%, objem sice během týdne vzrostl na 13k BTC, ale v průběhu čtvrka rapidně spadl k 11k BTC. Je zřejmé, že někteří shorteři čtvrteční pumpu neočekávali a asi došlo k realizaci stoplossů. Trochu vyšší zájem je u dolarové půjčky, tam stoupnul úrok na 0,0322%, objemy však oscilují kolem 22 mil USD.

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-E v malém rozsahu převažují prodávající 2:1, Bitfinex – převaha prodávajících v malém rozsahu 2:1, jinak vyrovnáno, BTCChina – vyrovnáno s výjimkou sellwall na 1800 CNY (~ 280 USD). Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: Posunout SL na 259 USD, držet pozici, počkat na další vývoj. Ignorovat případnou pumpu, nebo se pokusit výhodně prodat. Short je možný při pumpě, jinak je vysoce rizikový – ale může být velice výnosný.

 Simplecoin směnárna

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Pixabay

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..