kurz bitcoinu

Kurz bitcoinu – analýza. Obchodníci jsou asi na prázdninách

Nuda na bitcoinovém trhu

Zatímco za okny sluníčko připaluje, na trzích s bitcoiny se o nějaké výhni mluvit nedá. Celý minulý týden byl ve stínu předchozího vrcholu a navíc se nic zásadního nedělo, objemy byly na svých minimech, obchodníci jakoby chtěli v těch letních vedrech trávit čas mimo terminál své obchodní platformy, nejspíš tedy někde u vody.

Od minulého pátku se tedy ceny bitcoinu drží v desetidolarovém rozsahu 272-282 USD, což by mohl být ráj pro vlnkovače, ovšem při vyšších objemech… škoda. Teprve v pátek dopoledne se burzy probudily náhlým růstem k 285 USD, což by mohlo naznačovat konec korekce a návrat cen k třístovkám. Já si to ovšem nemyslím.

kurz bitcoinu analýza červenec 2015

Nad 300 dolarů se zřejmě ještě nepodíváme

Graf stále počítá s Fibonacciho retracementy a tak zde máme dvě základní úrovně: 278 USD a 256 USD. První uvedená částka byla víceméně průměrnou hodnotou předchozího týdne. Do grafu jsem nakreslil ještě jednu úroveň a to další z oblíbených retracementů, který vychází na cenu 293 USD. Tato úroveň byla rezistancí těsně po pádu z třístovek a doposud nebyla proražena. Nejnižší úroveň – 256 USD – je podle mě úroveň, kde se vyplatí uvažovat o větším nákupu

Aktuální páteční oživení k 285 USD nemá potenciál vystoupat do závratných výšek. Podle mého názoru by se kurz bitcoinu mohl dostat nad 290 USD, tam se to otočí a bude to padat a v první polovině srpna bychom se mohli dočkat cen kolem 260 USD.

Poznámka: Naznačené svíčky jsou jen pro snazší představu, výsledný tvar může být odlišný. Díky nízkým objemům se může vývoj protáhnout, mohlo by se dokonce stát, že naznačené úrovně 293 USD cena nedosáhne

Swapy: BTC swapy klesly na 0.0055% a obchodníci si vypůjčili celkem 9300 BTC, což je méně, než minulý týden. Klesá úroková sazba i na USD swapech na 0.0789% a vypůjčeno je celkem 28,3mil USD. O short tedy zatím není zájem, ale levné swapy mohou v budoucnu být lákadlem pro rychlé zashortování.

Hloubky trhu: Bitfinex: 40% převaha kupujících, Bitstamp je v zásadě vyrovnaný, BTCChina vyrovnaný

Doporučení: pokud máte nakoupeno, držet a prodávat na úrovni 290 USD. Pokud nemáte nakoupeno, vyčkat, rozhodně nenakupovat nad 290 USD.

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Flickr, CC kdperico

5/5 - (2 votes)

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..