bitcoin graf srpen 2016

Kurz bitcoinu – analýza. Nuda až do konce prázdnin

.

Málokdy se stane, že by analýza byla tak přesná, jako ta z minulého týdne. Oproti načrtnutému předpokladu se vývoj ceny lišil jen velice málo. Nedošlo sice ke krátkodobému propadu až k 540 USD, ale jinak průběh průměrných cen bitcoinu sedí vcelku dobře. Posuďte sami na grafu, schválně jsem tam nechal namalovaný předchozí stav:

bitcoin kurz srpen 2016 graf

Bitcoin je nuda, obchodujte altcoiny

Měsíc srpen tak zřejmě vyhlásíme nejnudnějším měsícem na bitcoinovém tržišti. To je také důvod, proč lze na sociálních sítích zahlédnout tolik diskuzí o obchodování na jiných kryptoměnách. Do středu pozornosti se vrací DASH, neutichá ani souboj ETH versus ETC. Z těch méně známých se objevují LISK, MAID, XEM a další. A samozřejmě nejde neopomenout specialitu na Bitfinexu, jejich BFX token. (… a také se hlavně na sociálních sítích zvedá popularita OneCoinu! … ovšem do něj proboha neinvestujte! ) Znamená to, že bitcoin upadá do nezájmu? Nebo se prostě jen čeká na konec prázdnin?

V příštím týdnu očekávám u ceny bitcoinu nadále pohyb spíš do strany. Tentokrát by mohlo dojít k růstu až k 600 USD, ale zatím by nemělo dojít k překročení této hranice. Jako suport lze považovat cenu 540 USD. Pokud by se to dostalo níž, může to být budíček pro dlouhodobé longaře, další pokles by pak mohl znamenat signál k prodeji. Pohyb dolů je v tuto chvíli pravděpodobnější než pohyb nahoru nad 600 USD. Ale i tak se dá mnohem spíš čekat prostý pohyb do strany na ceně 560 USD. Proto doporučuji dál držet, případně lehce dokoupit.

Burzy, sentiment a hloubka trhu

Spekulanti na OKCoin dále spíš sázejí na pokles. 55% shortařů vs 44% longařů. TOP 100 traderů přitom též začalo otevírat spíš short pozice, poslední čísla jsou 39% short, 36% long. Kontrariánské pravidlo přitom říká, že se možná blíží pohyb nahoru.

Hloubky trhu: Bitstamp 2x prodávající, BTC-e 2x prodávající, Bitfinex 3x kupující, BTCChina 1.5x prodávající, Kraken vyrovnáno,

Doporučení: Navzdory sázkám na short doporučuji držet a přikoupit.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..