kurz bitcoinu květen 2018

Kurz bitcoinu – analýza. Komu se chce nahoru?

.

Od minulé analýzy čekám na obrat a návrat zpět k cenám pod 7000 USD. A ono se to nějak neděje. Mezitím nám kurz bitcoinu vystoupal až lehce pod hranici 10000 USD. Je snad možné, že by se bitcoin opět vracel ke svému maximu? Nebo je to jen další vlnka, která se rychle zlomí a půjde zpátky dolů?

Kdy se kurz bitcoinu přehoupne přes 10 000 USD?

cena bitcoinu graf květen 2018

Cena bitcoinu šplhá nahoru relativně rychle. Tedy, není to poprvé, co nabírá takovou rychlost. Vůbec první korekce z 6000 USD na 11800 USD byla ještě rychlejší. A velice podobnou rychlost šplhu nahoru jsme zažili v prosinci minulého roku. Je tedy dost možné, že cena ještě chvíli poroste nezměněnou rychlostí někam k ceně 11500 USD. Teprve někde tam bych viděl možnost malé korekce. Je možné, že se objeví podobné údolí jako na konci února.

Důvodem, proč se domnívám, že to ještě chvíli poroste, je také tvar orderbooku na Bitstampu. Ten je velice vychýlený jedním směrem a například na ceně 8400 USD je tolik nabídek k nákupu, jako celkový počet nabídek na prodejní straně (vůbec). A tím to nekončí, pod touto cenou čeká ještě mnohem víc zájemců. Čistě teoreticky tak můžeme čekat pokles krátkodobě i k této ceně – i když já si myslím, že suport se nachází na 8700-8800 USD

Indikátory na TradingView radí pro denní interval „nákup“, přičemž průměry jsou v silném nákupním režimu, oscilátory jsou neutrální.

Pokud nemáte nakoupeno, doporučuji to ještě zkusit a podržet k 11500. Zachovejte ale obezřetnost, propad pod trendovou linii může být signál ke korekci. V podvečer před víkendem má cena problém prorazit hodnotu 9800USD. Uvidíme, jestli se to nákupní odhodlání někde objeví.

Sentiment na trhu, úroky na burzovních půjčkách

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

TOP traders na OKEX hlasují stejně pro long i short (hlasování osciluje kolem 50%). V objemech převažuje long 26:17

Na Bitfinexu je poměr long:short tento: 30:21 ve prospěch long.

Průměrná úroková sazba pro americké dolary dosahuje 0,0936%, což je výrazný nárůst oproti minulému týdnu. Bitcoiny si lze půjčit za úrok 0,014%

Doporučení: Držet nebo opatrně nakoupit s cílem 11500 USD. Sledovat trendovku a nastavit pod ní stoploss

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
5/5 - (3 votes)

Podobné články

5 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..