jak koupit bitcoin

Kurz bitcoinu – analýza. Nikomu se zatím nechce nakupovat

.

Poslední týden to vypadá, že Bitcoin už ztrácí dech. Po zákazu obchodování s bitcoinem v Korei (a jeho následném odvolání) pravděpodobně zmizela hlavní poptávka. Je otázkou, zda ji něco nahradí, nebo spíš převáží prodeje? Další analýza snad naznačí víc.

kurz bitcoinu analýza leden 2018

K otočce zatím chybí síla i důvod

Minulý týden nedošlo k útoku na hranici 20000 USD jak jsem očekával v předchozí analýze, nakupující to vzdali mnohem dříve. Cena se propadla zpět k supportu. Ten zatím sleduje trendovou linii, ale moc jistě ta linie nevypadá. Každopádně se zdá, že už se cena bitcoinu začala odrážet směrem vzhůru. Jenže není jisté jak vysoko vyletí…

Na grafu stále máme dost míst, kde by se kurz mohl otočit zpět. Je třeba si uvědomit, že těmito vlnkami spekulanti honí pár drobných oveček, kterým časem dojdou peníze a přestanou obchodovat. Vypadá to, že situace spěje k trojúhelníku, který může vyústit libovolným směrem. A i kdyby se trojúhelník nepotvrdil, a cena šla výše, odrazit se může od obou předchozích maxim. Na opačné straně by jakýkoliv propad pod trojúhelník, nebo pod oba supporty znamenal zahájení výprodejů.

Osobně si myslím, že není síla tlačit cenu výše. Krátkodobě se může stát, že bude kurz bitcoinu růst, ale v překonávání maxima nevěřím. Doporučuji počkat. Pokud držíte a čekáte na prodej, tak bych možná počkal, jak se vyvine trojúhelník. Pokud chcete nakoupit, pak aktuálně nakoupit lze, ale maximálně jako krátkodobou pozici a ještě bych tam dal stoploss.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKEX top traders dávají přednost shortu (long:short): 44:55 na hlasy, 17:20 na objem

Bitfinex sází na long a to v poměru 23:11

Úroky na půjčky dolarů klesly z 0.085% na 0.077%. Bitcoin jde získat za úrok úrok 0.016%, což je též pokles (z 0.028%)

Doporučení: Čekat, krátkodobě nakoupit (cíl tak 16000 USD), ale dlouhodobě očekávat spíš prodeje.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

6 comments

 1. Richard

  Moja posledná transakcia v Bitcoinoch trvala 3 týždne – dal som malý poplatok. Ak sa toto neodstráni tak všetci prejdú na iné meny.

  • mendrit

   A máš to už aspoň na segwitu ? Někdy před vánocemi jsem viděl transakci z 5 adres na 5 adres za cca 200$ a 150$ byl poplatek za transakci.A ve stejném bloku segwit transakce za 10$. Ten co přišel o 75% svych BTC je extrém, ale většinou jsou cesty jak platit i méně.

   • wewrwe

    laik nechce hladat moznosti ako platit menej, chce zaplatit a mat to tam do par minut, ak to takto nefunguje je to na odpis, to je cele

 2. PetrX

  Mě se na autorovi líbí, jak vždy dokáže vyplodit článek s „investičním“ doporučením nula. Prostě to někam půjde nahoru, dolu nebo třeba mezi půlky – i předpověď počasí na rok dopředu je přesnější než tohle. Prostě něco napsat, abych splnil normu.

 3. karel macha

  Je to nejaky kratky 😀 Kde je FUD ministra financi korejske imperialisticke republiky, a protiFUD krakena 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..