analýza - bitcoin kurz padá

Kurz bitcoinu – analýza. Na raketu si ještě počkáme

.

Dny až týdny nerozhodného přešlapování jsou u konce. Ve čtvrtek bylo zřejmě rozhodnuto. Příznivce raket ale nepotěším. Co můžeme očekávat v následujících dnech?. Pokusím se to načrtnout v další pátečně-sobotní analýze.

Ještě ve středu se obchodovalo v bezpečné vzdálenosti od magické trendovky, na cenách kolem 454 USD. Během čtvrtka však došlo k realizaci zisků a cena bitcoinu se propadla až k 433 USD. A jak vidíte na grafu, je to úroveň pod onou důležitou trendovkou. Následně během pátku nedošlo k návratu nad 445 USD, což je aktuálně „nad“. A to nejhorší, víkend před námi.

Pod trendovkou najednou nejsou kupci

Co to vlastně znamená? Doposud se vždy při přiblížení k trendovce našlo dost kupujících, kteří zvrátili směr a posunuli ceny zase o dost výše. Nicméně, nikdo z nich nechtěl nakupovat v pásmu nad 460 USD. Dokud se cena bitcoinu pohybovala nad trendovkou, ostatní mohli uvěřit tomu,že se pod ní nachází spousta kupujících, kteří jsou v případě propadu ochotni okamžitě nakoupit. Propad pod trendovku tuto víru ale dokonale hatí. Ti, co skutečně chtějí vydělat na předchozím růstu, tak nejspíš zvolí cestu výběru zisků, a proto lze během následujících dnů předpokládat další propady ceny.

bitcoin kurz analýza květen 2016

Záchytné body pro otočky lze najít ve Fibonacciho retracementech na cenách 410 USD, 372 USD a 312 USD. Jakkoliv bych rád viděl návrat k 454 USD, pozici mám prodanou a v nejbližších dnech nakupovat nehodlám. Pokud někdo uposlechl mé minulé analýzy, měl by mít prodáno za cenu 435 USD. Ačkoliv jsou aktuálně kurzy vyšší, nemyslím si, že by to byla špatná cena a blahopřeji k ziskům.

Ethereum je nepředvídatelné

Ethereum ukazuje, že jsou jakékoliv pokusy o technickou předpověď často odsouzeny k nezdaru. Pro ETH rozhodně hovoří spíš fundamenty. Samotná cena ETH nemusí být v budoucnu rozhodující, faktem ale je, že spuštěním DAO tokenů je minimálně skvělou referenční ukázkou toho, k čemu vlastně Ethereum je. A to může zahýbat cenou ve velkém rozsahu, jak jsme se konečně přesvědčili v minulém týdnu. Jediné, co by mohlo ETH potopit je, pokud by vybrané peníze namísto investic do představených projektů někdo vytuneloval.

Technická analýza přitom může jít proti fundamentům a v těchto situacích je obtížné cokoliv předvídat. Následující graf jasně ukazuje, o čem píšu:

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

ethereum kurz květen 2016

V budoucích analýzách budu o ETH psát jen v případě, pokud bude technická analýza vykazovat nějaký jasný signál.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Množství long pozic podle otevřených swapů na burze Bitfinex až do čtvrtka stagnovalo. Kolem 18:30 UTC však došlo pravděpodobně k realizaci stoplossů, protože bylo během krátké chvíle uzavřeno kolem 2 mil USD swapů. V průběhu pátku sice došlo k opětovnému nasazení long pozic, ale v závěru dne dochází k redukci, což se dá interpretovat jako smíření longařů se situací a uzavření long pozic. Během čtvrtka a pátku došlo k navýšení počtu otevřených shortů o 4000 BTC.

Hloubky trhu: Bitstamp – 4:3 prodávající, BTC-E – 2x kupující, Bitfinex – 4:3 prodávající, BTCChina – 2x prodávající, Kraken – 2x prodávající.

Doporučení: Prodat

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Rate this post

Podobné články

20 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..