graf bitcoinu analýza 2018

Kurz bitcoinu – analýza. Na další růst to nevypadá

.

Minulý týden jsem v analýze psal o tom, že dojde k rozhodnutí, zda bitcoin vystoupí nad 12000 USD a bude pokračovat v růstu, nebo se kurz bitcoinu odrazí od rezistence a vydá se směrem dolů. Druhá varianta zdá se nastala a na grafu se nám objevil nádherný dvojitý vrchol. No posuďte sami:

Bitcoin kurz březen 2018 - analýza

Míříme na jih, šance na růst jsou minimální

I když nejde o klasický případ dvojitého vrcholu „na vrcholu“, tento pattern se nachází ve stínu předchozí hory a pravděpodobně likviduje jakékoliv naděje na další růst. Rozhodně jsou v tuto chvíli šance k překonání rezistence na 11700 USD mizivé. Aby k tomu došlo, musela by se objevit zásadní zpráva, nějaký výjimečný fundament. Jakýkoliv nenadálý růst může být pouze manipulací trhem za účelem likvidace shortů, stoplossů a nalákání drobných traderů k marnému nákupu předraženého bitcoinu.

Přesně tak, domnívám se, že následující vývoj se bude stáčet na jih a propad cen by se mohl dočasně zastavit, případně odrazit od ceny kolem 5000 USD. Jasně viditelný dvojitý vrchol na denním grafu, ale také klesající zájem o kryptoměny může přesvědčit mnoho držitelů k výběru zisků a tlaku ke snížení cen.

Doporučuji tedy postupně odprodat zbytek portfolia. Ty největší zisky bitcoin nadělil minulý rok a stejně jako před 4 lety, ten další rok bude tyto zisky někdo platit. V krátkém období (např během příštího týdne) může dojít k pokusům trend zvrátit, jako rozhodující bych považoval překročení trendové linie natažené od ATH.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

K dispozici už máme pouze jeden zdroj a to Bitfinex. Tam mají stále longy navrh před shorty a to v poměru 28:18

Americké dolary lze na trading získat za úrok 0,022%. což se o moc neliší od předchozího týdne. Úroky na bitcoin klesly z 0,075% na 0,032%

Doporučení: Dlouhodobě čekám pokles, takže prodávat. Krátkodobě může dojít k útoku na 10000. Podmínkou pro obrat stále zůstává překročení červené trendové čáry

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

6 comments

 1. Pavel

  Ahoj podle TA se bitcoin může podívat pod 5000 USD. Souhlasím, že klíčová je RED LINE. Jsem s Bitcoinem od dob kdy se dal těžit na GK a za týden jste měli bitcoin. Věřil jsem v něj v dobách kdy ho všichni odepsali a spadl po manipulativním vystoupaní MT GOX +- ke 170 USD. Ti kteří neveřili, měli dávno prodáno, a ty co věřili v takovém období nakupovali. Bitcoin nyní flltruje amatéry, kteří věřili zázračným ziskům a nakoupili bitcoin od 17 000 výše. Ti co už jsou v trhu nějaký ten pátek kryptoměny okolo Vánoc mění na USD a vstupují do trhu raději opět až na jaře ale s přihlédnutím k aktuální situaci a TA +- moje nástupní cena a limitní příkaz na Bitcoin je 5650 USD, když by to někoho zajímalo 😀 vím minimálně o třech společnostech, které mají agresivní nákupy ještě pod touto hranicí. Neříkám, že to tak bude, ale dost věcí hraje pro tuto verzi.

 2. Dany-Cox

  Omlouvám se, že nebudu přispívat svými zkušenostmi, ale chtěla bych požádat o radu. Jsem naprostý nováček a vzala jsem to celkem hopem, dvakrát, tříkrát mi to vyšlo a pak tenhle propad a já trochu zpanikařila a všechno jsem to prodala. Teď jsem na vážkách. Zvažuju, že to znovu nakoupím(bitcoin, litecoin). Myslím, že by to mohlo jít znovu nahoru, litecoin zpět okolo 215USD a Bitcoin snad zpět k 10000USD. Myslíte, že je to představitelné nebo mám ještě čekat? Vážně ocením rady, určitě mi tím pomůžete. Předem díky

 3. dfsdf

  osobne si myslim ze vysoke ceny nehrozia este mesiace.
  dovody su 2
  Futures a ich manipulacie
  predaje MTGOX BTC

  dost mozne ze ten kto manipuluje futures to robi spolu s BTC s MTGox-u.
  najpravdepodobnejsi scenar mi pride kolisanie v pasme sirokom aj 2000 USD, otazna je len vyska. Kto spravne odhadne tu vysku ma paradne zarobene. zial mne to prave nevyslo v poslednych dnoch, kvoli FOMO som prisiel o nejake prachy, pritom povodny zamer ak by som dodrzal mohol som zarobit asi 3 x po 10 % proti USD

 4. Stellar Lumen

  Podle mě není úplně vhodný teď ve schíze prodávat všechno. Řekl bych, že se ještě přes 9500 podíváme. Taktika mít za část prodáno a čekat je určitě správná. Poklesu na 5k ale nevěřim!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..