graf bitcoinu analýza 2018

Kurz bitcoinu – analýza. Na další růst to nevypadá

.

Minulý týden jsem v analýze psal o tom, že dojde k rozhodnutí, zda bitcoin vystoupí nad 12000 USD a bude pokračovat v růstu, nebo se kurz bitcoinu odrazí od rezistence a vydá se směrem dolů. Druhá varianta zdá se nastala a na grafu se nám objevil nádherný dvojitý vrchol. No posuďte sami:

Bitcoin kurz březen 2018 - analýza

Míříme na jih, šance na růst jsou minimální

I když nejde o klasický případ dvojitého vrcholu „na vrcholu“, tento pattern se nachází ve stínu předchozí hory a pravděpodobně likviduje jakékoliv naděje na další růst. Rozhodně jsou v tuto chvíli šance k překonání rezistence na 11700 USD mizivé. Aby k tomu došlo, musela by se objevit zásadní zpráva, nějaký výjimečný fundament. Jakýkoliv nenadálý růst může být pouze manipulací trhem za účelem likvidace shortů, stoplossů a nalákání drobných traderů k marnému nákupu předraženého bitcoinu.

Přesně tak, domnívám se, že následující vývoj se bude stáčet na jih a propad cen by se mohl dočasně zastavit, případně odrazit od ceny kolem 5000 USD. Jasně viditelný dvojitý vrchol na denním grafu, ale také klesající zájem o kryptoměny může přesvědčit mnoho držitelů k výběru zisků a tlaku ke snížení cen.

Doporučuji tedy postupně odprodat zbytek portfolia. Ty největší zisky bitcoin nadělil minulý rok a stejně jako před 4 lety, ten další rok bude tyto zisky někdo platit. V krátkém období (např během příštího týdne) může dojít k pokusům trend zvrátit, jako rozhodující bych považoval překročení trendové linie natažené od ATH.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

K dispozici už máme pouze jeden zdroj a to Bitfinex. Tam mají stále longy navrh před shorty a to v poměru 28:18

Americké dolary lze na trading získat za úrok 0,022%. což se o moc neliší od předchozího týdne. Úroky na bitcoin klesly z 0,075% na 0,032%

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Doporučení: Dlouhodobě čekám pokles, takže prodávat. Krátkodobě může dojít k útoku na 10000. Podmínkou pro obrat stále zůstává překročení červené trendové čáry

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

6 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..