bitcoin cena 10000 usd

Kurz bitcoinu – analýza. Míříme na kulatá čísla?

.

Kdo nezanevřel na bitcoin, byl odměněn. A ti schopnější se ještě svezli na megavlně Bitcoin cash. Tak by se dal charakterizovat minulý týden.

Vypumpovaný Bitcoin Cash způsobil chvilkový pád ceny bitcoinu

Nejprve to vypadalo s bitcoinem bledě. Po odmítnutí S2X došlo logicky k výprodejům, protože spekulanti natěšení na další altcoin odvozený z bitcoinu zkrátka ostrouhali a už neměli důvod dál držet v bitcoinu své peníze. A tak bitcoin začal padat a dno tentokrát našel na ceně 5400 USD (což se nezdá, ale je to v celku dost prudký pád).

Této výprodejní paniky zřejmě využili spekulanti kolem Bitcoin Cash a pumpli BCH, což se ukázalo jako dobrá taktika, protože spekulanti utíkající z bitcoinu často s velkými ztrátami si náhlého růstu BCH všimli  – a s vidinou rychlého zisku se jim podařilo vytlačit jeho cenu až někam k 2500 USD. A tam někteří přišli o prachy podruhé, protože následně se cena BCH propadla a odepsala 50%, takže se dnes pohybuje okolo 1250 USD.

Bitcoin se na ceně 5400 USD odrazil v pondělí a od té doby posílil zpět k cenám okolo 7500. V pátek dokonce nakrátko překročil cenu 8000 USD. V době psaní analýzy se cena pohybuje kolem 7800 USD.

Kdo se tedy nenechal zlákat vidinou zisku na Bitcoin Cash, ten místo toho v pondělí koupil bitcoiny a teď má opět o 30% víc… jistě, na Bitcoin Cash se dalo vydělat i řádově stovky procent,… ale také prodělat kalhoty. (Zlí jazykové tvrdí, že za celou akcí přitom stojí jakýsi jižan… nebo spíš Jihan?)

A co teď? Půjdeme na 10 000 USD?

Bitcoin je tak znova na forhontě a podívejme se, jaké má další možnosti růstu. V médiích tu a tam prosákne nějaká informace o nově zakládaných bitcoinových fondech, a také o možném obchodování futures na burze CME, které mohou nakopnout cenu ještě výše. Někteří analytici se opět předhánějí, jaké nejvyšší číslo vytáhnou z rukávu. Ale je skutečně možné, aby cena šla na taková čísla? Myslíte si, že dosáhneme aspoň 10000 USD?

bitcoin analýza listopad 2017

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Odraz od 5400 posouvá dno zase výše od poslední trendovky. Opět už potřetí. Podle těchto tří bodů lze nakreslit parabolu, takže by stále platilo, že jedeme parabolický pattern. Už takhle cena bitcoinu roste celý rok, pokud to skutečně bude nakonec parabola, pak se obávám, že ceny s pěti nulami na konci jsou realitou.

V menším horizontu ale vidíme hodně podobnou situaci jako v červnu… Po předchozí korekci vystoupala cena ještě výše, udělala dva vrcholy, přičemž druhý byl ještě výše, a pak došlo ke korekci až k trendovce. Aktuálně si myslím, že taková korekce by mohla vytvořit další bod na parabole. Pokud však market ukáže sílu a nákupy nepoleví, mohlo by dojít k vytlačení ceny až k hranici 10000 USD, což je krásná kulatá cena, na které může mít cíl spousta spekulantů, tam budou pravděpodobně prodávat.

Momentálně tedy doporučuji, pokud jste nenakoupili na 6000 USD, dál držet vaše jmění, případně něco málo odprodat, například bitcoiny ve výši vašeho zisku vydělaného od posledního nákupu nebo i prodeje.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Okex top traders drží long jak na hlasy (56:41) tak na objem (38:25)

Sentiment na Bitfinexu hlásí long (21:12). Dolary se půjčují za úrok 0,0843% denně, což je pokles z 0.1% minulý týden. Poklesl také úrok na bitcoiny, ty lze půjčovat od 0,0125%, přičemž minulý týden to bylo 0,03%

Doporučení: držet, lehce redukovat ve výši zisku vydělaného od posledního obchodování

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

5 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..