bitcoin kurz aktuální

Kurz bitcoinu – analýza. Míříme na 900 USD a ještě dál?

.

Zdá se, že dlouho očekávané se stalo realitou. V pátek v brzkých ranních hodinách došlo k proražení rezistance na ceně ~755 USD a to na všech burzách, tedy nejen čínských. Přitom první impulz přišel nečekaně z burzy BTC-e. Kolem 1:30 hodiny ranní došlo k náhlému k prudkým nákupům, které zvedly tamní ceny bitcoinu z dříve běžně nezajímavých 740 USD na 758 USD.

Raketové motory zažehnuty, pozor ale na víkend

Čínským trhům trvalo čtvrt hodiny, než překonaly rezistanci na 5355 CNY. Bitstamp se začal zvedat až o dalších 15 minut později. Jakoby tamní obchodníci nevěřili tomu, co se děje. Bitfinex prorazil 755 USD také až v 1:45. Ve dvě hodiny pak došlo k průrazu ceny 5400 CNY poprvé a během další čtvrt hodinky podruhé a zatím trvale. Během pátku pak ceny oscilovaly kolem 770 USD.

Zatím to tedy vypadá, že raketové motory byly zažehnuty. I když, páteční podvečer byl dramatický díky vysoké volatilitě a do konce dne již ceny nedokázaly překonat 778 USD. Mimochodem, cena 778 dolarů je maximem z 19.června 2016. Je možné, že neochota „jít nahoru“ je způsobena nutností překonat i tuto rezistenci.

bitcoin kurz analýza
Na grafu je vidět, jak celá věc vypadá v denní perspektivě. Vidíte malý výstupek nad dosud nepřekonanou rezistancí (která se mírně svažuje což vyrovnává posilování dolaru vůči juanu). Nicméně rezistanci na 778 (ta se nesvažuje) je nutné také brát v úvahu.

Další vývoj se špatně předpovídá, musíme předpokládat, že vývoj bude kopírovat chování trhu po dokončení „šálku s uchem“. Tento vzor říká, že cena vystoupí do výše odpovídají nejnižší hloubce šálku. Na grafu jsem to změřil a vychází mi to někam k 953 USD. Pokud bych se řídil 161.80% retracementem, pak za bezpečný profit lze považovat úroveň 882 USD.

Pokud máte rozpočet, můžete dokupovat. Jinak držet. Stop loss bych posunul na 706 USD.

Sentiment na trhu, burzy a úroky

Větší množství traderů na OKCoin hlasuje pro short, hlasy jsou v poměru (47:52) (long:short). Nicméně 100 největších traderů má 43% objemu v longech a 32% v shortech

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Zájem o longy zvedl úroky na Bitfinexu z 0.08% na 0.1%. To dělá zhruba 36% ročně. Pokud nemáte žaludek na spekulace, dolarové úložky nabízí celkem rozumné zhodnocení. Zajímavé zhodnocení nabízí i BTC, tam se úroky zvedly z 0.03% na 0.04% (14,6% ročně – připočtěte k tomu potenciální zhodnocení samotného BTC)

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – 2x kupující, Bitfinex – vyrovnáno, BTCChina – 2x kupující, Kraken – 2x kupující.

Doporučení: dokoupit, držet, SL 706, očekává se růst.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

4 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..