bitcoin analýza kouzla a čáry

Kurz bitcoinu – analýza. Kouzelné čáry nezařídí všechno

.

Den před čarodějnicemi vytvářím další bitcoinovou analýzu. Jaká kouzla a čáry ovlivní cenu bitcoinu následující víkend a pak zbytek týdne? Pojďme se na některé ty čáry podívat.

O ceně bitcoinu už se nerozhoduje jen v Číně

Nejprve ale nějaký ten výstřel do řad. Minulá analýza totiž nevyšla tak jak bych si představoval, i když pro držitele bitcoinů to byl lepší výsledek, než se čekalo. Místo pohybu do strany došlo k dalšímu růstu až k ceně 470 USD. Zřejmě se ukazuje, že čínské vzory není možné brát moc vážně a o cenách bitcoinu se rozhoduje na jiných burzách (a to i přesto, že čínské burzy mají výjimečné objemy). K překvapivému vývoji došlo až ve středu, kdy došlo k prudkým výprodejům, zřejmě v důsledku realizace příkazů stoploss, jelikož většina spekulantů celkem logicky očekávala vrchol.

kurz bitcoinu graf duben 2016

Při pohledu na obchodování je stále cítit takový lehký optimismus, objevují se tendence postupně zvedat cenu a tyto vzestupy jsou přerušovány jen výběrem zisků spekulantů. V hloubkách trhu převládají kupující. Proto i nadále vidím za důležitou úroveň rezistenci na 470. Z druhé strany pak jako podporu funguje trendovka aktuálně ve výši 428 USD, která postupně roste k 470 USD, kam dorazí zhruba za měsíc. Tato linie je také jakýmsi oddělovačem mezi růstovým a klesajícím trendem (jakmile bude překročena, lze očekávat výprodeje).

Do té doby se domnívám, že se cena bitcoinu bude pohybovat mezi těmito dvěma liniemi a je otázkou,zda se v květnu vydá směrem k pokoření úrovně 470, nebo to vzdá a zamíří dolů. Zatím doporučuji držet, nebo aspoň vlnkovat mezi 450 až 470USD. Aktuální stoploss by měl být pro konzervativní obchodníky 430 USD, pro vyšší riziko pak 440 USD.

Ethereum – čeká se na vhodný čas k nákupu

Situace u ETH se nemění

ether cena 2016

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Ceny ETH poslušně pokračují po Elliotově vlně a aktuálně se zdá, že se zastavily na nějaké podpoře, ta se nachází na 15.6 mBTC. Je to těsně nad oblastí, kde v únoru probíhaly optimistické nákupy, Ethereum bylo v centru zájmu a největší byly také objemy obchodů. Aktuální zastavení si vysvětluji tak, že většina držitelů prostě nechce prodávat pod nákupní cenou a tak vyčkávají. Pokud se však neobjeví dostatečný počet zájemců o nákup, mohou začít přesto prodávat a tím strhnout lavinu dalších výprodejů.

Kupující zase vyčkávají, až se cena vymaní z vlivu trendovky. Pokud tedy cena etheru půjde dostatečně dlouho do boku, mohlo by dojít k obratu směrem vzhůru. Při pokračování výprodejů je třeba se připravit na krátkodobé dosažení ceny 8 mBTC. Tam by byl také dobrý okamžik k nákupu.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Data z burz: Až 2 milióny USD byly navýšené longy v minulém týdnu a vyprodaný orderbook zvedl úroky až k 0.06% za den. Příchodem středečního dumpu došlo k redukci dlouhých pozic o 1.5 mil USD, nicméně od té doby to opět roste. Kopíruje tak svým průběhem vývoj kurzu bitcoinu. Na opačné straně dochází k ústupu z pozic, uzavřeno bylo přes 2000 BTC shortů a úroky jsou na minimu

Hloubky trhu: Bitstamp: 3x kupující, BTC-e: 3x kupující, Bitfinex: 4:3 kupující, BTCChina : zhruba vyrovnáno, Kraken 3:2 prodávající,

 burza binance

Doporučení: Držet BTC, vlnkovat, ETH zatím nedržet, být připraven na nějaké výprodeje.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Rate this post

Podobné články

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..