bitcoin fomo

Kurz bitcoinu – analýza. Kdo to pořád nakupuje?

.

V posledních dvou týdnech získal bitcoin značnou popularitu, která jej poslala až nad hodnoty 10000 USD. Tímto pohybem samozřejmě získal značnou popularitu a tak pořád dokola.

Dokud bude poptávka, bude se kupovat

Růst bitcoinu v posledních dnech připomíná šílené rally. Do nákupu se začínají vrhat obyčejní lidé, kteří mají strach, že by mohli přijít o investici svého života. Vždyť bitcoin tento rok vyrostl už víc jak 10x. Tomu se říká FOMO a Bitcoin se teď už nachází v jaké si super FOMO fázi. Je otázkou, jak dalece to může pokračovat.

Dnešní analýza se nebude snažit předpovědět, kam půjde cena bitcoinu. Dokud bude poptávka, tak půjde nahoru, to je jasné. Zkusme se ale podívat, jestli z grafu dokážeme vyčíst, při jaké ceně by už došlo k překlopení do prodejní fáze. Až to řachne… a ono to jednou řachne… bude dobré vědět, kdy už začít prodávat…. Tedy ten kdo drží od poloviny roku 2014, ten je se současnými cenami v pohodě a pohyb o 1000 dolů ho hned nerozhodí, ale i tak by byla škoda o hodně peněz přijít, když jsou vlastně skoro zadarmo.

bitcoin 2017

Kdy přijde návrat z výšin?

Předpokládejme, že růst narazí na rezistanci. Teď je bezpředmětné, jestli bude kurz bitcoinu 11400 USD, nebo výše. Jednou tam rezistance bude. Pak dojde k propadu na úroveň 61% odmazání předchozího růstu, kde se to může zastavit a odrazit. Bude záležet na poptávce, jaká bude snaha to otočit.

Osobně se domnívám, že původním kanále vznikne nějaká nákupní oblast, a linie označená jako prodejní bude supportem. Její proražení bych považoval za signál k prodeji. Ale pozor, nemělo by dojít k proražení velkým výprodejem, protože pro takové situace je ta linie velice daleko a mohla by vytvořit falešný signál k prodeji (a pak dojde k odrazu)

Proto zatím radím držet a případně pomalu odprodávat. Nakoupit bude možné v nákupní zóně, ale pokud by se trh pomalu dostal pod tuto linii, tak začít prodávat. Při návratu z výšin lze očekávat nějaké nákupní pasti.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Sentiment na trhu, burzy a úroky z půjček

Na OKEXu postupně klesá sentiment z optimistického longu na neutrál. Objemově jsou obě pozice zastoupené stejné.

Na Bitfinexu je stav 26:12 ve prospěch longů

Dolary na páku lze pořídit v průměru za 0,089%, což je v zásadě setrvalý stav. Nezájem o short srazil úrok z bitcoinů až na 0,0226% (z 0,04%)

Doporučení: Držte a po částech odprodávejte. Pokud dojde k poklesu, lze dokoupit v nákupní zóně, ale při překročení prodejní linie prodávat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

15 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..