bitcoin fomo

Kurz bitcoinu – analýza. Kdo to pořád nakupuje?

.

V posledních dvou týdnech získal bitcoin značnou popularitu, která jej poslala až nad hodnoty 10000 USD. Tímto pohybem samozřejmě získal značnou popularitu a tak pořád dokola.

Dokud bude poptávka, bude se kupovat

Růst bitcoinu v posledních dnech připomíná šílené rally. Do nákupu se začínají vrhat obyčejní lidé, kteří mají strach, že by mohli přijít o investici svého života. Vždyť bitcoin tento rok vyrostl už víc jak 10x. Tomu se říká FOMO a Bitcoin se teď už nachází v jaké si super FOMO fázi. Je otázkou, jak dalece to může pokračovat.

Dnešní analýza se nebude snažit předpovědět, kam půjde cena bitcoinu. Dokud bude poptávka, tak půjde nahoru, to je jasné. Zkusme se ale podívat, jestli z grafu dokážeme vyčíst, při jaké ceně by už došlo k překlopení do prodejní fáze. Až to řachne… a ono to jednou řachne… bude dobré vědět, kdy už začít prodávat…. Tedy ten kdo drží od poloviny roku 2014, ten je se současnými cenami v pohodě a pohyb o 1000 dolů ho hned nerozhodí, ale i tak by byla škoda o hodně peněz přijít, když jsou vlastně skoro zadarmo.

bitcoin 2017

Kdy přijde návrat z výšin?

Předpokládejme, že růst narazí na rezistanci. Teď je bezpředmětné, jestli bude kurz bitcoinu 11400 USD, nebo výše. Jednou tam rezistance bude. Pak dojde k propadu na úroveň 61% odmazání předchozího růstu, kde se to může zastavit a odrazit. Bude záležet na poptávce, jaká bude snaha to otočit.

Osobně se domnívám, že původním kanále vznikne nějaká nákupní oblast, a linie označená jako prodejní bude supportem. Její proražení bych považoval za signál k prodeji. Ale pozor, nemělo by dojít k proražení velkým výprodejem, protože pro takové situace je ta linie velice daleko a mohla by vytvořit falešný signál k prodeji (a pak dojde k odrazu)

Proto zatím radím držet a případně pomalu odprodávat. Nakoupit bude možné v nákupní zóně, ale pokud by se trh pomalu dostal pod tuto linii, tak začít prodávat. Při návratu z výšin lze očekávat nějaké nákupní pasti.

Sentiment na trhu, burzy a úroky z půjček

Na OKEXu postupně klesá sentiment z optimistického longu na neutrál. Objemově jsou obě pozice zastoupené stejné.

Na Bitfinexu je stav 26:12 ve prospěch longů

Dolary na páku lze pořídit v průměru za 0,089%, což je v zásadě setrvalý stav. Nezájem o short srazil úrok z bitcoinů až na 0,0226% (z 0,04%)

Doporučení: Držte a po částech odprodávejte. Pokud dojde k poklesu, lze dokoupit v nákupní zóně, ale při překročení prodejní linie prodávat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

15 comments

 1. Libuse Vrzalova

  Ja bych vsechny ty internety a bitcoiny zakazala.

  Dyt k cemu to je? Komu to poslouzi? Nejhorsi na tom je, vsechno jsem uz davno v lete prodala a uz nic nemam a ted je cena tak vysoko uz se bojim cokoliv koupit.
  Nejlip bylo u nas na vesnici. Koupali jsme se v zabinci v rybnice, valeli v bahne a chodily do lesa na houby s nozikem rybickou v kapse a jedli lancmit. Vsechno to bylo jednodussi a snazsi. Dneska vsude cihaji ty internety z mobilu to vyskakuje a komu to slouzi? Nam ne my slouzime jen tem internetum. Brzo budeme vsichni v matrixu a skynet tomu udela rychly konec. Uz se to blizi.

 2. michal mazan

  Hlavne to chce klidek ! BTC sa bude pomalicky splhat az k milionom USD za jeden BTC, lebo ich je malo v porovnani s trilionmi USDvo Fiat menach. 🙂

 3. MMXA

  Technická analýza a křišťálová koupě jsou v úspěšností předpovědi asi tak nastejno. Články o BTC čtu od dobty, kdy cena BTC byla cca. 300 USD – pokaždé když to vyletělo a víc jak 20% tak se začlo psát jaká je to bublina a před námi je jen sešup dolů. No dnes jsme na cca. 15000USD.

 4. aLJ

  S chystanymi BTC futures na CME, CBOE a ted uz i Nasdaq si nejsem jisty, jestli prodavat nyni je opravdu dobry napad

 5. arote

  Za průměrný život 75 let při 2% inflaci klesne hodnota fiat měny ze 100% na 1/(1.02^75)*100=22.6% a to je ještě vysoké číslo, protože realita (např. 90-tá léta) může předčit očekávání. Ti jenž zažili Adolfa, Eduarda, Klementa, Václava by mohli vyprávět, o co všechno přišli a nebyly to jen iluze. Celkově za svůj život byli znehodnoceni na mnohem méně než 22%.

  Ve Švýcarsku je za lichvu považován roční úrok 15%. Na bitfinexu (1+0.089/100)^365dní = 1.3836x je roční úrok 38.36% na $ (hotový křesťanský odpustek, protože šéf je asi antikrist), který se nyní běžně půjčuje u brokerů za úrok < 3% a kde je k tomu spread…

  cena BTC = kapitalizace / počet_mincí
  2x vyšší kapitalizace = 2x vyšší cena BTC; 10x vyšší kapitalizace = 10x vyšší cena BTC
  Otázkou je: „Kdy bude cena BTC za 1M$?“, což je kapitalizace o velikosti ~1% uloženého v daňových rájích. Bodový nárůst za den mezi dny korekcí se zrychlil 3x oproti kolu předchozímu (na ~270bodů/den). Kdo zaváhá, zůstane ekonomický kastrát.

  Vidíte ty plašany? Předčím tak asi mohou utíkat? Je to jasný, je to jasný, je to jasný. Další zločinci prchající před zákonem. Ralfiku připoutej se!

  • arote

   Na platformách tws je princip postaven na interest rate dle typu měny. Např. USD má nyní interest rate do 100k$ = (2.9% od banky+1.5% přirážka); 100k$-1000k$ (2.41%+1%); … Výpočet je určen časovým držením. Broker si přilepší k úroku od banky přirážkou 1.5%, (1%) a chce-li si trader půjčit dolary na páku > 2 a pak konvergovat do jiné měny, má smůlu.

   Na platformách MT4 je kalkulace formou swapu (je jedno zda ECN či STP) podobně jako u tws, ale swap je započítán přes půlnoc, kde ve středu či čtvrtek je trojnásobek jako náhrada za sobotu a neděli. Těmto swapům se lze vyhnout, pokud se obchoduje pouze intradenně (tedy nedrží se příkazy přes půlnoc).

   Na bitfinexu (zde oprava) je implementován princip, kdy si broker nepůjčuje od bank, ale od traderů a ty pak zkasíruje.

 6. Martin

  „Osobně se domnívám, že původním kanále vznikne nějaká nákupní oblast, a linie označená jako prodejní bude supportem.“ – nerozumím slovu, mohl byste pro nás smrtelníky ty odhady budoucího vývoje z grafu sepsat nějak lidštěji – třeba „V křišťálové kouli vidím a když jsem si vyložil karty nastůl, tak eso znamená, že kurz na 11.250 USD/BTC půjde dolů? :))

  Technická analýza :)) To už fakt rovnou můžu jít k věštci a vyjde to nastejno 😉

   • Frantisek Zeleny

    Korekce by byla kdyby zas neco velkeho krachlo, Nebo nejaky zakaz. Nebo se objevi zas nejaky Nakamoto, vybere svoje bitcoiny a vsechny je proda. Ale zatim nevim, jak by se melo k necemu takovemu schylovat, zatim to nikde moc nesmrdi, alespon ja tedy nic necitim. Cekam korekci o svatcich kdyz nikdo u pocitace nesedi, ale ne moc hlubokou. Neco jako minuly rok.

    • Milos Zeman

     McAfee, tweeted that he will eat his dick if the bitcoin price does not reach $1 million by the end of 2020.

     BTW his predicton for the of 2017 was $5000

     • Milos Zeman

      The most infamous quote of all is left to JP Morgan Chase CEO Jamie Dimon, who said bitcoin is a fraud.
      A vyhodi kazyho zamestnance ktery prohlasi ze si koupil bitcoin, protoze ho sere ze uz je pozde do vlaku nastoupit, ze mu o nem drive nikdo nioc nerekl….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..