bitcoin hardfork a cena bitcoinu

Kurz bitcoinu – analýza. Hrozící hard fork zamíchá kartami

.

Vývoj ceny bitcoinu v posledním týdnu napovídá, že si výjimečných růstů v nejbližší době neužijeme. Po prvotním pokusu vrátit se k 1300 USD došlo během čtvrtka a pátku k výprodejům, které srazily cenu z 1260 až na 1050 dolarů. Z technického hlediska byla nechuť k nakupování cítit už ve středu. Ale poté, co AntPool začal indikovat přechod na Bitcoin Unlimited, nebyla už síla držet cenu tak vysoko.

Hard fork může přijít kdykoliv. Budeme mít dva Bitcoiny?

Problémem Bitcoinu Unlimited je to, že nemá definovanou podmínku aktivace. K jeho aktivaci tak může dojít v okamžiku, kdy těžaři indikující BU dosáhnou 51% podílu výkonu sítě. Pokud k takové situaci dojde, bude to poprvé v historii Bitcoinu, kdy by došlo k nekontrolovatelnému hardforku.

Nutno dodat, že podobný hard fork už v minulosti nastal a přestože byl kontrolovaný, způsobil první zaznamenaný doublespend v bitcoinové síti (v dubnu 2013). A i když byl tehdy problém nějak vyřešen, aktuálně hrozí, že budou kvůli hard forku po nějakou budou v činnosti dvě bitcoinové sítě a riziko doublespendu z jedné do druhé sítě je reálné.

To je jedno z možných vysvětlení, proč hodně držitelů bitcoinu bude dočasně utíkat do fiat měny (USD, EUR) s plánem vrátit se k bitcoinu, až se situace uklidní. Výprodeje tedy mohou pokračovat a kurz bitcoinu se může podívat na hladiny, kde už jsme ho dlouho neviděli.

Výprodeje zřejmě jen tak neskončí

Technická analýza v takové situaci nemusí přesně předpovědět další vývoj ceny. Přesto se na graf podíváme:

analýza ceny bitcoinu po hardforku

Páteční výprodeje až k ceně 1050 USD tak nemusí být konečné. Po krátké pauze může dojít k dalším prodejům až k 950 USD. Dá se předpokládat, že tam někde se nachází nákupní zóna. Ovšem záleží na situaci kolem BU. Nákupy by mohly cenu vyhnat zpět nad 1100 USD, minimálně k rezistanci naznačené jako trendová čára nahoře. Vysokou volatilitu však lze očekávat minimálně do léta.

Doporučuji nakupovat mezi 950-1050 USD. Pokud stále držíte bitcoiny, tak doporučuji prodat, pokud se cena vrátí nad 1100 USD. Jakmile počet bloků indikující Bitcoin Unlimited dosáhne 510 z 1000 (aktuálně 333 z 1000), lze očekávat další výprodeje.

Sentiment na burzách, úroky ze swapů

OKCoin top traders (long:short) – sentiment mezi tradery 43:54, v objemech 30:26

Bitfinex objem long:short – 20:13. Úroky – USD lze získat za úrok 0,03% denně, BTC lze získat za úrok 0.02% denně

Hloubky trhu: Bitstamp – 3x kupující, BTC-e – 4:3 kupující, Bitfinex – 4:3 kupující, OKCoin – vyrovnáno, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: Mít prodáno, nákup nechat až pod 1050, ale opatrně. Short pokud cena vystoupá nad 1100 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..