bitcoin - držte pozice

Kurz bitcoinu – analýza. Doporučení: držte pozice

.

Podívejme se na grafy s časovým odstupem

V dnešní analýze se nejprve podíváme na grafy a čáry z větší dálky, ať máme přehled. V prvním grafu je zobrazen vývoj kurzu bitcoinu za poslední zhruba rok a čtvrt. Interval byl vybrán tak, aby byl vidět hlavní vzestup na konci roku 2013 a následný pád až k dnešní úrovni. Souřadnice mají logaritmické měřítko:

kurz bitcoinu září 2015
Jak je vidět, stále je možné namalovat přímku, která se dotýká na dvou nejvyšších místech grafu tak, aby celý graf (kromě občasných „fousů“) ležel pod ní. Je také vidět, že se snižuje potenciál dosáhnout vyšších cen. Trendovka by mohla ke konci roku dosáhnout dnešních cen. Nicméně, poslední vývoj odhalil ještě druhou trendovku, ta původně začíná na začátku roku 2015 na ceně cca 198 USD a pomalu roste k dnešnímh 220 USD (opět kromě „fousů“), přičemž vymezuje aktuální support, který je zhruba v tomto rozsahu (198-220).

Protažením trendovky do minulosti jsme schopni dosáhnout vrcholů proběhlých v květnu 2013. Je možné, že tato trendovka je jakýmsi oddělovačem mezi levnými a drahými bitcoiny. Pokud se tedy kdykoliv dostane cena pod tuto trendovku, je to okamžitě signál k prodeji (přitom pozor, že krátkodobě to nic neznamená, viz situace 25.8. a ceny kolem 198 USD).

Kurz bitcoinu půjde spíš do boku

Na opačné straně také není situace růžová, minimálně na několik následujících měsíců. Medvědí supertrendovka může omezit potenciální růst na ceny okolo 255, což je asi jen o 20 USD oproti současné ceně bitcoinu. Pak může opět dojít k návratu na 230 USD. Celkově tak půjdou ceny spíš do boku.

Na předchozím grafu odpovídá jeden sloupeček jednomu týdnu. Pro následující týden si graf přibližme:

bitcoin kurz září 2015
V krátkém horizontu máme support i rezistenci jasně vymezenou. Support začíná na 223 USD a níže, rezistence byla vytyčena nedávným vrcholem na úrovni 246 USD. Support byl přitom vyznačen již několikrát, zatímco vrchol na 246 USD je zároveň vrcholem trendovky, jejíž vliv už byl překonán. Dalším cílem je pak supertrendovka na cenách kolem 260 USD. V nejbližších sedmi dnech očekávám přešlapování kolem současných cen 234 USD a následně by mělo dojít k růstu k 246 USD.

Pokud držíte pozici z minulého týdne, 228 USD, tak doporučuji držet dál. Spekulovat na nárůst je možné, doporučuji pro vstup limitní příkaz na 231 USD. Stoploss zůstává 223, což výrazně snižuje RRR, proto bych spíš doporučoval vyčkat. Totéž platí pro případné shortování. Existuje možnost krátkodobého propadu do oblasti kolem 225 USD, ale maximálně se stoplossem na 246 USD. Jinak i v tomto případě radím vyčkat na další vývoj.

BTC swapy klesly v objemu na 11,5 tis. BTC a úroková míra klesla na 0,0143%. USD swapy v objemu klesají na 22,3 mil USD a úroková míra vzrostla 0,0259%. Na 1 zapůjčený BTC je zapůjčeno cca 1900 USD.

Hloubka trhu: Bitstamp – kupující 3:2, BTC-e – vyrovnáno, Bitfinex – kupující 4:3, BTCChina – kupující 7:3, Kraken – kupující 5:4, Bitstock – kupující 12:5

Doporučení: Přes silný nákupní potenciál doporučuji pouze držet pozice, případně počkat. Spekulovat lze nákupem na limitní ceně 231 USD, SL 233, PT 246 (RRR: 1,88). Short je možný na limitní ceně 239, SL 246, PT 225 (RRR: 2). Short ovšem nedoporučuji.

 burza binance

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Pixabay

4/5 - (1 vote)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..