kurz bitcoinu 2017 duben

Kurz bitcoinu – analýza. Další růst je bez záruky

Minulý týden byl dramatický, avšak nikoliv pro Bitcoin. Drama zažíval zejména jeho menší brácha, tzv stříbrný bitcoin, neboli Litecoin. Ten se vyšplhal až na cenu 12.60 USD. Poté došlo ke korekci až na nejnižší částku 9.40 USD. Takové pohyby nejsou vůbec malé, v korekci bylo možné utrpět ztrátu až 25%!
.

Bitcoin si ve stínu Litecoinu poklidně roste

Samotný Bitcoin si poklidně rostl za stabilních objemů, které se na Bitfinexu udržovaly v průměru na 30000 BTC za den – to je na Bitfinex nadprůměrný objem. Není až tak jasné, co stojí za tak silným růstem. Možné je, že investoři se již nebojí hard forku a podpoře Bitcoin Unlimited nevěří. Podpora tohoto forku klesla i na Bitfinexu, který jako jediná burza umožňuje sázet na oba potenciálně forknuté coiny pod názvem BCC a BCU, které dohromady dají jeden Bitcoin (pokud držíte 1 BCC a 1 BCU, lze jej bezplatně vyměnit za 1 BTC)

Bitcoin za poslední týden vyrostl až k ceně 1200 USD. V pátek večer to přitom vypadalo, jako by dospěl k nějakému vrcholu. Pojďme se podívat na graf, jak tam to vypadá:
.

cena bitcoinu duben 2017 analýzaHorní a spodní linie zhruba vyznačují oblast pohybu. Ta oblast je obrovská a může za ni vysoká volatilita Bitcoinu v současné době. Graf má hodně podobný vývoj jako při minulých výprodejích. Aktuální stav by tak měl odpovídat stavu před korekcí v první třetině února. Je třeba dodat, že tehdy byla korekce způsobena problémy čínských směnáren s Čínskou lidovou bankou. Ale to neznamená, že by v nejbližší době nedošlo k výběru ziskům a pattern se může zopakovat.

Rozhodně si nemyslím, že by růst měl pokračovat bez změny tempa. Tento souvislý růst je velice nejistý, není známo, kdy skončí, může se to stát kdykoliv. Špatně se na něm odhadují cílové částky a SL úrovně. Přesto ten, kdo nakoupil na začátku na ceně 960 USD, se zřejmě těší z pěkného zisku.Doporučuji tedy držet, ale zatím nedokupovat. Stoploss posunout na 1080 USD

Sentiment, burzy a úroky na půjčkách

OKCoin top traders sentiment je v zásadě vyrovnán. Hlasování (48:52), v objěmu je to (27:27)

Bitfinex (long:short) hlasí 20:15

Úroky na půjčky USD klesly z 0,037% na 0,025%. Úroky na půjčky BTC klesly z 0,059% na 0,04%.

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – mírně vedou prodávající, Bitfinex – vyrovnáno, OKCoin – mirně vedou prodávající, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: Držet, ale nepřikupovat. Ti co mají páku by se měli připravit silnější výprodeje, ale ne tak hluboké. SL 1080 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 Simplecoin směnárna

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..