analýza kurzu bitcoinu

Kurz bitcoinu – analýza. Co je tady špatně?

Banky se zajímají o blockchain, venture kapitál háže do bitcoinových startupů investice lopatou, akceptace velkými firmami roste. Jedna dobrá zpráva za druhou – a kurz bitcoinu má k výletu na Měsíc stále dál. To bude asi na větší rozbor. Ale ten si necháme na jindy – dnes se pojďme podívat na krátkodobou technickou analýzu.

Kam se poděli kupující?

Ačkoliv v minulém týdnu vypadalo vše optimisticky a skutečně se zdálo, že bude následovat druhý pokus o útok na hranici 300 USD, po Velikonocích je všechno jinak. Definitivní vítr z plachet vzal optimistům až nečekaný středeční dump, kdy se jen na Bitfinexu během pěti minut protočilo přes osm tisíc btc a cena bitcoinu byla sražena až k 242 USD. Odtud dále pokračuje sešup a momentálně (pátek 19h) ohrožuje cenu 230 dolarů. Jak se zdá, tak náročný test suportu z minulého týdne byl vlastně k ničemu. Kde jsou všichni ti nakupující, kteří si v té době mysleli, že kurz bitcoinu už nemůže spadnout níž? A kdo jsou ti prodávající, kteří vlastně v této chvíli prodávají pod cenou?

bitcoin kurz duben 2015(šedivá vlnka naznačuje původní předpoklad vývoje)

Půjde kurz bitcoinu pod support 210 USD?

Ke středečnímu propadu v zásadě neexistuje žádná čára, nejedná se tedy o break. Snad až na krátkou světlou trendovku, u které by průlom za normálních okolností neměl představovat tak hluboký propad. Přesto možná prodávající s tak obrovským množstvím btc na účtu zřejmě čekal na vhodnou příležitost a když se kurz bitcoinu po velikonocích začal lámat, rozhodl se ve středu k prodeji. Nastalá panika mohla být dílem emocí a dílem praskajících stoplossů. Je otázkou, kam až panika bude pokračovat. Úroveň 230 je suportem, který se utvořil v druhé polovině února. Dalším záchytným bodem je suport 210 z přelomu ledna a února. Úroveň 200 snad zatím ještě nehrozí.

Domnívám se, že by v následujících dnech mohlo dojít ke korekci propadu, nebo k jeho zpomalení. Je zde i prostor k propadu k 210, ale podle mne nebude motivace účastníků prodávat tak nízko, i když by si to někteří nakupující jistě přáli. Následující týden tedy budeme vídat cenu kolem 230. V tuto chvíli radím zdržet se nákupních i prodejních akcí. Na short je podle mě pozdě a nákup také není jistý. Pro nákupy kolem 250 není současná cena vhodná ani k ředění (to by byla vhodnější ta 210). Proto si myslím, že nejlepší strategií pro tuto chvíli je držet. Hodně štěstí…

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: geograph.org.uk

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

5/5 - (2 votes)

Podobné články

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..