cena bitcoinu průraz rezistance

Kurz bitcoinu – analýza. Čekání na průraz rezistence

.

V neděli večer čekáme na další vývoj po víceméně trvalém růstu z nejnižší ceny 6000 USD. Kurz bitcoinu vylezl nejdříve na 12000 USD, následně přišla korekce pod 10000 USD a teď „to zase roste“. Celé nedělní odpoledne si maluji grafy, a nemohu to rozlousknout. Půjdeme nahoru nebo dolů? No posuďte sami:

graf bitcoinu analýza

O dalším vývoji kurzu bitcoinu rozhodnou objemy

Během soboty dosáhla cena bitcoinu 11500 USD a během neděle to vyrobilo svíčku s trnem dolů. To co na začátku vypadalo jako obrat, bylo vymazáno pumpou, která začala v neděli v 19:00.

Proč je to důležité? Mezi 11500-12000 dolary se nachází rezistence. Přítomnost rezistence odhaluje zejména klesající objemy (naznačené šipkou v objemech), tím jak klesá ochota nakupovat blízko rezistence. Jde tedy o to, jestli se tento odpor podaří prorazit nebo ne. To na technické analýze přečíst nejde. Není totiž známo, kolik peněz je připraveno na případnou pumpu a kolik dalších hráčů se chystá přisadit. A zda vůbec budou mít takovou sílu. Výrazný růst vzhůru by mohl spustit FOMO fázi živenou nadějí, že se cena bitcoinu vrací na 20K. Nedostatek síly naopak způsobí, že ti co drží longy, začnou své pozice zavírat.

Kolem ceny 12000 se také nachází trendová linie opřená o dva předchozí vrcholy na logaritmickém grafu. Případná pumpa se může zastavit právě na této trendovce a poté si to může namířit dolů. Obchodovat v tuto chvíli je tedy riskantní – na jednu stranu hrozí, že uteče zajímavá příležitost, na druhou stranu hrozí výprodeje, pokud se rezistenci nepodaří prorazit.

Pokud se průraz podaří, pak lze očekávat zastavení na 14400 USD. V opačném případě čekám pokles pod 8000 USD. Radím držet polovinu rozpočtu v BTC a polovinu ve fiat a počkat na další vývoj.

Sentiment na trhu, půjčkové úroky na burzách

OKEX top traders je v objemech vyrovnán a na hlasy těsně vede long 54:44

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Bitfinex sází na long 26:17 (26000 BTC long, 17000 BTC short)

Dolary lze na Bitfinexu získat za 0.025%, což je nevýrazný pokles. Bitcoiny si lze půjčit za 0,075%, což je pokles o 0,02 procentních bodů

Doporučení: půl na půl a čekat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post

Podobné články

7 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..