kurz bitcoinu graf

Kurz bitcoinu – analýza. Bude se testovat rezistence

Úroky na swapech zajímavější než trading?

Jaký byl váš minulý týden v tradingu? Klidný nebo plný nervozity? Z dálky to mohlo vypadat klidně, kurz bitcoinu se skoro nezměnil a graf šel do boku. Přesto si nemyslím, že by denní spekulanti prožívali klid a pohodu. Po tom, co se cena odrazila od úrovně 235 USD a vrátila se nad 240 USD, bylo zřejmé, že proti jejímu dalšímu propadu bude pod touto úrovní existovat obrovská podpora. Přesto se našla významná skupina spekulantů, kteří sázeli na pokles a projevilo se to zejména na růstu ceny BTC swapů na Bitfinexu. Před propadem se běžně daly získat za úrok 0.015% denně, ovšem během minulého týdne se průměrný úrok pohyboval až 5x výše, tedy kolem 0.075% denně. Ten, kdo namísto otevírání krátkých pozic ukládal bitcoiny do swapů, možná vydělal víc.

I tak velký zájem o krátké pozice pak nedokázal vytvořit dostatečný tlak na další propad a i přes několik pokusů, kdy došlo krátkodobě poklesu pod 240dolarů, nakonec tato hranice odolala a včera dokonce kurz posílil až na úroveň 255 USD za 1 BTC

kurz bitcoinu graf

Kurz bitcoinu – výhled na příští týden

Výhled na příští týden je optimistický, přesto je obezřetnost stále na místě. V nejbližších hodinách se očekává test rezistence na ceně 255 USD. Trendová linie by mohla napovědět, kdy lze útok očekávat. Nemyslím si, že by rezistence byla tak silná, jako suport z minulého týdne, takže si myslím, že nakonec bude překonána a pro další cílení nabízím dvě targetové ceny: 262 USD a 280 USD, přičemž jistou šanci má i cena 290 USD. Pro cestu nahoru nabízím dva scénáře, jeden rychlejší, kdy bude kurz bitcoinu stoupat po naznačené trendové linii, a druhá pomalejší, kdy se nepodaří rezistenci napoprvé prorazit.

Pokud chcete vstoupit do dlouhé pozice, doporučuji provést těsně před očekávaným proražením, nebo až po proražení. Stoploss volte hodně utažený, pro cílovou částku 280 vychází okolo 245.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

3 comments

 1. Richard Choun

  Dobrý den,
  obchoduji na Bitstampu a problematika Bitcoinu mne velmi zajímá, protože s nimi vlastně už půl roku začínám. S pojmem „Swap“ jsem se setkal poprvé tady ve vašem článku. Mohl byste prosím nějak (možná i další začátečníci by bli rádi) krátce vysvětlit, co to swap je a případně na kterých burzách se s ním dá obchodovat?
  Díky moc Richard Ch.

  • Ondra

   Dobrý den. Aniž bych chtěl zabíhat do nějakých finančních detailů, tak jen napíšu, že swap se v tomhle případě rozumí smlouva o prodeji a následném odkupu, kterého se u Bitfinexu používá k půjčování likvidity pro tradery, kteří obchodují s pákou. Pokud spekulujete na vzestup a chcete zvýšit svůj zisk n-násobně, tak si část peněz půjčíte od poskytovatelů likvidity. V tomto případě dolary. Investujete 100 dolarů a 300 dolarů si půjčíte, máte zisk 4x vyšší. V případě spekulace na pokles si půjčíte bitcoiny, prodáte je a nakoupíte je levněji a vrátíte původnímu majiteli. Za tuhle službu se samozřejmě platí úrok, který se odvíjí od nabídky a poptávky. Je-li likvidity nedostatek, nebo příliš mnoho zájemců na spekulaci určitým směrem, roste úrok (a naopak klesá, pokud není zájem, nebo přibude likvidita)

   Na bitfinexu se můžete velice snadno stát poskytovatelem likvidity a nabízet půjčky v dolarech nebo v BTC. Úroky jsou u dolaru v řádu 0,1-0,2% denně, v BTC to je horší, až 10x méně, aktuálně je to kolem 0,05% denně. Jednoduše na burzu vložíte bitcoiny (účet Deposit) a pak vypíšete nabídku na půjčku a maximální dobu splatnosti a čekáte, až si jí někdo vezme. Důležité je, že jakmile máte aktivní swap, nemůžete bitcoiny vybrat, dokud je dlužník nevrátí ve zvoleném termínu (nebo může dřív). Z poskytnuté půjčky vám plyne úrok vyplácený v každou půlnoc za každou hodinu, kdy byly vaše bitcoiny půjčené.

   Služba je relativně bezpečná, protože Bitfinex sám hlídá, aby trader byl v každý okamžik solventní (prostřednictvím marginu) a v případě, že trader není úspěšný, sám Bitfinex ztrátové pozice uzavře tak, aby neohrozil vypůjčenou likviditu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..