bitfinex zachraň se kdo můžeš

Kurz bitcoinu – analýza. Bitfinex: Zachraň se kdo můžeš

.

Odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu na další týden bude tentokrát velice obtížné. Obchodování s bitcoinem totiž narušily banky, a zrovna se to týká těch, přes které do bitcoinu tečou nové peníze. Zatím se zdá, že se problémy týkají především bank na Taiwanu, bohužel v těchto institucích má účet burza Bitfinex a dále pak některé čínské směnárny.

Problémy Bitfinexu ženou cenu bitcoinu vzhůru

Bitfinex už nemá problém jen s výběry peněz, ale také s deposity. Celkově peněžní toky po „drátech“ (bankovní převod se překládá jako wire transfer) úplně zamrzly a Bitfinex zůstal na suchu. Podle dosavadního vývoje ceny na Bitfinexu, která atakovala až hodnotu 1333 USD to vypadá, že uživatelé opouští Bitfinex, jako když krysy opouští potápějící se kocábku a používají k tomu právě bitcoiny.

Bitfinex však nemá ve svých walletách nekonečně mnoho BTC a jak bude klesat zůstatek, bude cena bitcoinu i nadále růst. Můžete sice arbitrovat – koupit bitcoiny levněji na jiné burze a prodat je na Bitfinexu s bonusem, ale získané dolary si teď prostě nevyberete. Naprosto stejný bonus lze získat i na ostatních altcoinech, což se při zpětném převodu objeví jako dost zásadní přirážka. Ceny na Bitfinexu tak nemůžeme pro další analýzu brát v potaz a pro dnešní věštírnu jsem si zvolil graf na Bitstampu.

kurz bitcoinu 2017 dubnová analýza

Bitstamp má ATH (nejvyšší cenu) na ceně 1296 USD, pokud nepočítám spike z 10.března 2017, který nastal v důsledku extrémní volatility. K této ceně jsme se v minulém týdnu přibližovali, ale nakonec se růst zastavil na 1250 USD. Bitstamp se prostě nenechá tak snadno vytáhnout šílenstvím na Bitfinexu, a tak se spíš zvyšoval rozdíl v cenách, než cena samotná.

Nenakupujte bitcoiny na vrcholu

Myslím si, že ochota překonat rezistanci nebude velká. Můžeme v konečném důsledku dosáhnout ATH, ale s velkou pravděpodobností se to od maxima odrazí směrem dolů. Napomoci by k tomu mohly právě problémy s bankami. Pokud by došlo k rozšíření problémů na další burzy, může to způsobit paniku a dlouhodobí držitelé bitcoinu se jej mohou začít zbavovat. Konečně, jsme na vysokých cenách, kdo drží dlouho, má vyděláno, nač si přidělávat problémy. K čemu je mi drahý bitcoin, když jej nemohu převést na fiat? Tedy pokud se na bitcoiny díváte stejnou optikou, jako třeba na akcie.

K tomu je nutné ještě přičíst stále platný zákaz výběru bitcoinů na některých čínských burzách. Upřímně si nejsem jist, kdo na takové burze obchoduje, když tam nemůže poslat hotovost a nebo si vybrat bitcoiny.

Pokud by se problémy kolem bank nějakým zázrakem vyřešily, nebo by sílil tlak na růst cen na Bitfinexu na nějaké extrémní úrovně, mohlo by dojít k průrazu rezistance, a pak je nutné se připravit na naprostou divočinu, protože dojde ke kombinaci euforie a strachu. Volatilitu lze koneckonců očekávat tak jako tak, takže, buďte ve střehu.

Sentiment na burzách, úroky a hloubka trhu

OKCoin: hlasování vyrovnáno, objem (long:short) vychází 30:34

Bitfinex sentiment (long:short) = 15:20

Na Bitfinexu klesly úroky na USD z 0,022 na 0,017%. Naopak výrazně dražší jsou na Bitfinexu bitcoiny – z 0,05% na 0,15%. Pokud Bitfinexu věříte, lze tam nějaký ten satoshi vydělat půjčováním, ale já to v této chvíli nedoporučuji.

Hloubky trhu: Bitstamp – vyrovnáno, BTC-e – vyrovnáno, Bitfinex – 2x kupující, OKCoin – vyrovnáno, Kraken – vyrovnáno.

Doporučení: Bitcoin u ATH, může jít dolu. Stále není nákup na místě. SL bych dal na 1100 USD (dle Bitstampu). Od toho místa prodávat nebo shortovat.

 Simplecoin směnárna

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

Podobné články

4 comments

 1. adam

  Dobrý den, mám dotaz ohledne poloniex exchange. Všude se píše o problémech na bitfinexu, ale téměř nikde žádná zmínka o poloniex. Tam sice zatím není problém s výběrem btc (a jiných), ovšem ke směně používá stejně jako bitfinex usd tether..Stejně tak jako BTF i POL tlačí cenu vzhůru..máme se začít bát i zde?

 2. Nostradámus

  A je to tu zas. Kurz tlačí směnárna z které nemůžete vybrat… I když se ostatní směnárny snaží o korekci není ani zdaleka dostačující. Tady by měl spíš být článek s varováním po zkušenostech z GOX. PRODEJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Extremně špatná situace pro BTC. Nemůžeme být slepí k minulosti. Bitfinex už teď nemůže mít realně na výplatu když došlo k nárustu ceny o 30% za dobu problémů s výběr/vklad. Jakákoliv směnárna do které šlo zasílat fiat a nyní má problémy s vklady/výběry by měla být okamžitě v ignore listu. Odebrána z veškerejch chart a statistik. Protože roztočí spirálu z které se nemůže dostat. Na takové směnárně by mělo dojít k okamžitému přerušení obchodováni BTC vs fiat. Pokud k tomu nedojde dochází automaticky k PODVODNÉMU JEDNÁNÍ. Co už víc kdo potřebuje za signál k prodeji než že docházi ke znemožnění výběru BTC na čínských burzách a problemů s vklady výběry jedné z hlavních směnáren. PRODAT!!!!!!!! Jsou tu indície že tu něco nehraje. Uvědomte si co táhne stávající KURZ. PRODAT PRODAT PRODAT něco tu smrdí. Indícií je tu dost.

 3. Pavel

  Cenový spread mezi Bitfinexem a Bitstampem se dále rozšiřuje, včera v noci (22.4.2017 v cca 23 hod.) se dostal na 100 USD a dnes dopoledne (23.4.2017) je cca 110 USD. Situace dál houstne, souhlasím s Ondrou, že kdo uteče vyhraje. Teď je ta burza vhodná jen pro spekulanty, kteří si za své Bitcoiny koupí více dolarů než na jiných burzách a doufají, že za pár dní či týdnů si ty dolary budou moct reálně někam nechat poslat. Kdo takové riziko podstoupit chce, proč ne.

 4. Michal Dlouhý

  „Ceny na Bitfinexu tak nemůžeme pro další analýzu brát v potaz…“ A to je přesně obrovská chyba! Cenu na Finexu do TA zahrnout musíš! Jako nemůžeš si prostě říct, že dění u majoritního hráče v globálním měřítku prostě nebudeš brát v potaz, protože se to zrovna nehodí do kráme. Naopak to, co se děje/bude dít na Finex určí finálně, kam se cena nakonec hne. To je jako bys v době kauzy Mt. Goxu přestal tuhle burzu brát v potaz, přestože to naopak bylo tím nejen hlavním, ale jediným důvodem, proč se tehdy cena BTC hnula z plížení kolem jinak mrtvé přímky.
  A ještě k těm čínským burzám – obchodují tam buď to ti, kteří BTC skálopevně věří (pejorativně jsou označování a v šířší společnosti známí jako hodleři) a/nebo ti, kteří mají možnosti s těmi prostředky manipulovat (tzn. převádět je jinam, vč. výběru fiat měn; fakticky se jedná o čínské rezidenty s validací).
  Jo, a ještě k tomu hodlování a utíkání do BTC – BTC je samozřejmě bez navázání na fiat měny zcela bezcenný. Ve chvíli, kdy by v globálním měřítku (což by Finex mohl vyvlat) šel celej BTC do prdele ( 😀 ), tak ho přestanou brát i další subjekty vč. různejch anonymních služeb typu XAPO karet atp. Nebo si vážně myslíš, že když nebude možno BTC převést na fiat, že si koupíš kafe v Polis, nebo bagetu v Subway za BTC…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..