jak začít s bitcoiny

Konečně to někdo napsal srozumitelně

Bitcoin Transaction malleability

Přiznám se bez mučení. Nejsem technický typ, matematické vzorce jsou pro mě jako čínský rozsypaný čaj. Kryptografie mě sice fascinuje (a technologie bitcoinu o to víc), ale sám bych naprogramoval tak maximálně ovladač na televizi.

Bitcoinová komunita produkuje pojmy, kde laik žasne a odborník se diví 🙂 . Jedním z nich je Transaction malleability. Tedy vlastnost bitcoinu, kterou burza MtGox po oznámení o zastavení výběrů BTC z burzy prezentovala jako problém a „chybu v bitcoinu“.  V diskusních fórech se zasvěcení brzy sjednotili na tom, že to není problém, ale skutečně vlastnost, která je již roky dobře známá – nicméně pokud Mt.Gox diletantsky nezajistí vícenásobné ověření odchozích transakcí, může toho někdo využít. A přesně to se stalo.

Vysvětlení Františka Fuky

Velmi srozumitelně vše popsal a vysvětlil František Fuka ve svém článku, o který se rád podělím. Nenechte se zmást tím, že je to především filmový kritik – problematice bitcoinu opravdu rozumí… Díky a víc takové osvěty!

 Kliknutím na obrázek přejděte na článek.

mtgox krach

 burza binance
4/5 - (1 vote)
Karel Fillner

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..