Mexiko chystá digitální peso

Kdy se dočkáme digitálního mexického pesa

Delší dobu je známo, že centrální banka v Mexiku zvaná CBDC chystá digitální peso. Mexické peso je hlavním platidlem v Mexiku. Původně bylo spuštění plánováno na rok 2024. Je ale tento termín reálný? Vše se dozvíte v našem článku!

Za vším hledej administrativu

Než bude reálně možné digitální mexické peso vytvořit a vlastně i použít, musí se vyřešit spousta problémů. Reálně se tak jedná o problémy právní stránky, administrativy a také technologické. Spuštění podobné měny totiž není jednoduchá věc a už vůbec ne na státní úrovni.

O tom, že se začne pracovat na digitálním pesu se vláda Mexika rozhodla již v roce 2021. Podle ní se tím podaří vstoupit do nové platební infrastruktury. Podle vlády by digitální peso mělo také zlepšit obecné finanční začlenění Mexika. V době ohlašování vláda tvrdila, že ke spuštění dojde v roce 2024. V současné situaci se ale vláda Mexika vyjadřuje spíše vyhýbavě.

Jak to mělo probíhat

V prvotním plánu mělo dojít k vytvoření platformy PagoCel. Ta měla umožňovat provádět bankovní převody na základě telefonního čísla nebo některých osobních údajů. Ve fázi číslo dvě již mělo dojít k napojení na mezibankovní elektronický platební systém. Třetí fáze již měla umožňovat plné využití digitálního mexického pesa i lidem, kteří bankovní účet nemají.

Celý tento projekt si sliboval a stále ještě slibuje lepší finanční začlenění obyvatel i samotného Mexika. Obyvatelé Mexika si kryptoměny oblíbili právě v roce 2021, a to dokonce i v rámci místních firem!

Co z toho plyne?

Ačkoli zájem o kryptoměny v Mexiku stále roste, je otázkou, zda vláda dodrží původní termín ke spuštění digitálního mexického pesa. Jakmile se to povede, bude rozhodně zajímavé sledovat, zda tato nová kryptoměna plní původní zamýšlený účel a jestli kryptoměny budou i nadále získávat na oblibě.

 burza binance
2.3/5 - (3 votes)
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..