jak ukrást bitcoiny

Jak si nechat ukrást bitcoiny – experiment

Je bitcoin odolný proti fyzickému odcizení? Je asi těžké si představit, jak můžete ukrást něco, co vlastně fyzicky neexistuje.

Pokud je však informace o bitcoinovém účtu fyzicky viditelná, je taková krádež reálná, jak nedávno dokázal experiment Tala Newharta, personálního specialisty z Chicaga, který se o bitcoin zajímá již od r. 2011.

Newhart se rozhodl vyzkoušet, co se stane s privátním klíčem bitcoinové adresy, když jej nechá nějakou dobu na viditelném místě. Inspiroval ho příběh jednoho z jeho klientů, generálního ředitele velké finanční společnosti, který byl okraden na parkovišti s obsluhou – poté, kdy nechal v autě volně ležet dokumenty s bitcoinovou adresou včetně privátního klíče.

Jak si nechat ukrást darované bitcony – příběh dvou triček

Newharta příběh jeho klienta inspiroval k testu, nakolik je podobná krádež pravděpodobná a proveditelná.

Nechal si vyrobit 2 trička, která potom nosil v ulicích Chicaga. Na prvním byl vytištěn velký bitcoinový QR kód s veřejnou adresou a nápisem – Bitcoinový výzkum, prosím, přispějte! Zeptejte se mě proč!

jak ukrást bitcoiny - privátní klíč

Po několika dnech procházek po Chicagu se na jeho bitcoinové adrese sešlo 65 dolarů v bitcoinových darech.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Na druhém tričku byl velký QR kód s nápisem SHA-256, odkazujícím na šifrovací algoritmus používaný pro bitcoinové adresy. Nic víc.

Lidé, kteří nejsou v oboru kryptoměn úplnými nováčky vědí, že stačí naskenovat QR kód privátního klíče např. telefonem a jednoduše jej použít k získání všech prostředků, které se na příslušné bitcoinové adrese nacházejí. Newhart nosil tričko v centru Chicaga kolem poledne a netrvalo ani pět minut a dostal textové oznámení, že jeho 68 dolarů z bitcoinové adresy zmizelo.

Zloděje nepoznáte podle škrabošky

První část experimentu tedy ukázala, že existuje docela dost velkorysých uživatelů bitcoinu. V druhé části testu však Tal Newhart zjistil, že bitcoinoví zloději mohou číhat prakticky kdekoliv.

Jaké z celého příběhu plyne ponaučení? Držte privátní klíče a hesla k vašim bitcoinovým peněženkám v bezpečí. Newhart totiž i za vás ověřil, že bitcoiny nekradou jen chytří nerdi z Ruska. Někteří zloději mohou nosit obleky od Armaniho.

zdroj: cryptocoinsnews.com, prnewswire.com

 burza binance
Rate this post
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..