ETH analýza

Ethereum – analýza. Vývoj ceny ETH pro následující dny

.

Jaký bude vývoj ceny ETH?

Pohledem na denní graf trhu ETH můžeme jednoznačně identifikovat známou a velmi zprofanovanou formaci hlava a ramena. Osobně takovéto patterny příliš neobchoduji, nicméně pokud ano, tak konkrétně u této formace sleduji jednu jedinou věc. Tou je proražení tzv. neckline, která v našem případě na trhu Etherea představuje support aktuální prodejní nálady. Do denního grafu na obrázku níže jsem zobrazil identifikovanou formaci a zelenou trendovou čáru představující neckline. Trendová čára neckline je tvořena spojením nejnižších bodů této formace.

Žlutá křivka v grafu znázorňuje jednoduchý klouzavý průměr s periodou 96 (cenový průměr vypočítaný na základě posledních 96 svíček). Fialová křivka představuje exponenciální klouzavý průměr s periodou 200, který bývá v praxi označován jako velmi dobrý ukazatel supportu či rezistence.

ethereum hlava ramena

Pojďme se nyní podívat na aktuální situaci na trhu. Úroveň trendové čáry tvořící neckline se pohybuje na stejných cenách jako EMA 200 (exponenciální průměr s periodou 200). To zvyšuje validitu necklinu jako supportu. Jak je z grafu vidět, jednou již zde trh úspěšně reagoval. S každým dalším testem tohoto supportu by měl být support slabší, avšak následný pohyb po průrazu silnější. Všimněte si například, jak trh reagoval po proražení SMA 96 (žlutá křivka na grafu). Po uzavření denní svíčky pod SMA 96 následoval prudký cenový pohyb právě do míst, kde se nyní nacházíme.

Takovýmto způsobem uvažuji i o aktuální situaci na ETH. Pokud denní svíčka uzavře pod neckline a zároveň tedy i pod EMA 200, očekávám nárůst prodejních příkazů, s tím, že má cena volné místo k pohybu až k úrovním, kde se nacházely v minulosti velké objemy obchodů, tedy mezi cenami 460 až 490 USD za jednotku.

V případě, že naopak po druhém odrazu od supportu přijde uzavření svíčky nad aktuální rezistencí na ceně 740 USD, očekávám, že bychom se velmi brzy mohli dostat k 860 USD za 1 ETH.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Shrnutí:

·       Pokud denní svíčka uzavře pod neckline (tj. pod cca 640 USD), očekávám propad k 460-490 USD

·       Pokud denní svíčka uzavře nad rezistencí 740 USD, očekávám růst k 860 USD

Autor: Martin Stibor, www.forex-zone.cz

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
Rate this post
Latest posts by Martin Stibor (see all)

Podobné články

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..