margin trading xbtce

BTC-E a margin trading – hoax, nebo nový byznys model?

Spustí burza BTC-E novou obchodní platformu?

Podle serveru themerckle.com dnes spustila populární burza BTC-E nový server xbtce.cc, pod tímto názvem má údajně fungovat bitcoinová burza zaměřená na pákové obchodování – margin trading. Tedy přímá konkurence burzy Bitfinex.com, nebo OKCoin.

Jde ovšem o neověřené zprávy, které se poprvé objevily dnes odpoledne na bitcoinovém vlákně Redditu, s odkazem na reklamní link btc-e, který byl aktivní pouhých několik minut. Jakmile tuto zprávu uživatel redditu fiat4lyfe zveřejnil, stránka xbtce.com byla buď odstraněna, nebo „spadla“ pod masivním náporem zvědavců. V současné chvíli zde najdete jen klasické oznámení: HTTP Error 503. The service is unavailable.

V době, kdy bylo možné na stránky vstoupit, zde mělo být k vidění následující oznámení:

xbtce margin trading

Layout stránky xbtce.cc a samotné obchodování má vypadat takto:

burza xbtce.cc a btc-e

BTC-E je jedna z nejstarších kryptoměnových burz, na které se kromě bitcoinu obchoduje také s některými altcoiny – Litecoin, Namecoin a Peercoin jsou ty nejznámější. Ačkoliv je vlastnická struktura dost nejasná, burzu mají údajně ovládat dva ruští majitelé a servery jsou lokalizovány v Bulharsku, jedná se o velmi oblíbenou a populární službu, hojně využívanou nejen ruskými tradery, ale i mnoha spekulanty z celé Evropy. Unikátní je také „trollbox“, chatovací okénko, které je často zábavnější než samotné obchody..

Spuštění podobné služby s možností shortování a margin tradingu, navíc s novým a vylepšeným API, by zcela jistě mělo vliv na zvýšení obchodních objemů a dalším nárůstu uživatelů. Zatím však není jisté, jestli se skutečně jedná o expanzi BTC-E a nový obchodní model, demo provoz, nebo pouhý hoax a možný tah konkurence. Počkejme pár dní…

zdroj: themerckle.com

 Simplecoin směnárna

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂
Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..